Ekspress Berlin - Kalisz - Petersburg

2011-02-21 23:14:23 Aga

W niesamowitą podróż, w którą wybierało się wielu artystów zaprasza – tym razem jako conductor – dyrektor Filharmonii Kaliskiej, Adam Klocek. Razem z orkiestrą zabierze kaliską publiczność w świat utworów Felixa Mendelssohna – Bartholdiego oraz Henryka Wieniawskiego. Obok kaliskich muzyków wystąpi gościnne skrzypek Erik SCHUMANN.

Erik Schumann
Erik Schumann
"Rok 1855 ( 14 lipca, czwartek)
W wielkiej sali resursowej koncert wiolonczelisty A. Hermana, skrzypka H. Wieniawskiego i jego brata pianisty J. Wieniawskiego. Wykonano: na wiolonczeli - Le desir, Fantaisie burlesque i Wielką fantazję A.F. Servais`go na motywach D.F.E. Aubera Lestocq ou L1intrigue et l`amour; na skrzypcach - Fantazję H. W. Ernsta na motywach opery Belliniego Il pirata; na fortepianie - Barcarolle op.9 i Polkę brillante op. 11, a na bis - Valse de concert op.3. Zapowiadano także wykonanie duetu na wiolonczelę i skrzypce (?) Pastorella- H. Leonarda i Servais`go na motywach Symfonii L. van Beethovena. Ponadto amatorka K. Macińska wykonała dwa śpiewy. Druki Muzyczne Królestwa Polskiego w latach 1815-1862." - Z materiałów dotyczących Życia muzycznego Kalisza, zebranych przez Mirosława Przędzika.
Skąd tytuł piątkowego koncertu?
Ekspress Berlin - Kalisz - Petersburg to symbol podróży, jakie odbywali artyści. Kalisz był jedną ze stacji pośrednich. Bez względu na to czy to podróż w sensie fizycznym, mentalnym czy nawet sentymentalnym zawsze wnosi nowe elementy do naszego życia. Odjazd pociągu z peronu przy Sali koncertowej UAM, w piątek, 25 lutego. Proszę wsiadać! - zaprasza Adam KLOCEK, conductor
Festiwal Muzyczny Bursztynowy Szlak
MULTIMEDIA AMBER ROAD FESTIVAL
25 lutego 2011, godzina: 19.30
Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30
Erik SCHUMANN - skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam KLOCEK - dyrygent
w programie:
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Hebrydy op. 26
Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur WŁOSKA op. 90
Bilety w cenie 40,-(N) i 30,-(U) do nabycia w biurze Filharmonii Kaliskiej Al. Wolności 2
oraz na godzinę przed koncertem, w miejscu koncertu
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 062/757-07-48

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ