Społeczne

EKO - Dzień Dziecka w Gołuchowie [zdjęcia]

2021-06-03 14:00:00 Gmina Gołuchów

Wydarzenie plenerowe dedykowane dzieciom z okazji ich święta miało charakter proekologiczny. Rozpoczęło się bajką pt. „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek" w Gołuchowie
Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek" w Gołuchowie
W kolejnych działaniach zaproszono dzieci do przygotowania strojów z recyklingowych materiałów, które następnie prezentowały podczas EKO – Pokazu Mody. Na otwartą lekcję tańca zaprosili animatorzy ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sensoplastyczne, animacje, quizy i konkursy dot. zasad segregacji śmieci i promujące zachowania proekologiczne oraz ekologiczny plener malarski. Finałem wszystkich działań artystyczno-animacyjnych była kolorowa dyskoteka z proszkami holi.
 
Wydarzenie odbyło się na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu. Organizatorami byli: Samorząd Gminy Gołuchów, Gołuchowskie centrum Kultury „ZAMEK” w Gołuchowie, Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu oraz Pełnomocnik Wójta Gminy Gołuchów ds. Profilaktyki Uzależnień
Wydarzenie stanowiło element składowy projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów „Jestem eko” – czyli przez literaturę poznaję i uczę się chronić przyrodę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ