Społeczne

Edukal – szkoła z pasją [Wideo]

2020-07-28 15:37:23 reklama@calisia.pl

Edukal to szkoła, która specjalizuje się w terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu. O wyzwaniach i pasji do pracy z dziećmi rozmawialiśmy z Martą Michalską dyrektor szkoły Edukal.

fot. MW
fot. MW

- Każdy rok szkolny to dla nas nowe wyzwanie i z każdym sobie poradzimy – mówi Marta Michalska dyrektor szkoły Edukal, która dodaje, że w czasie pandemii szkoła dostosowała się do sytuacji, tak aby najlepiej przygotować dzieci i rodziców – Oprócz lekcji online przesyłaliśmy rodzicom instrukcje jak te lekcje przeprowadzić. Wysyłaliśmy również pomoce edukacyjne, artykuły plastyczne, żeby rodzice nie musieli się o to martwić. Organizowaliśmy warsztaty dla rodziców i szkolenia online – dodaje dyrektor Szkoły Edukal.

Nie tylko dzieci tęsknią za zajęciami stacjonarnymi – Wszyscy bardzo tęsknimy za naszymi skarbami i mamy nadzieję, że niedługo się zobaczymy – mówi Marta Michalska i dodaje - Każdy dzień przynosi nam zachwyty nad postępami naszych uczniów, ale też postępami ich rodziców.

W Edukalu zajęcia odbywają się w małych – czteroosobowych zespołach. W każdym zespole jest wychowawca-terapeuta i nauczyciel wspomagający dlatego dzieci mają najlepszą możliwą opiekę i komfort nauki – Oczywiście mamy też zajęcia integracyjne. Dzieci mogą korzystać z pomocy logopedy, psychologa, dogoterapeuty, fizjoterapeuty, a od nowego roku szkolnego z terapeuty integracji sensorycznej – mówi M.Michalska.

Co ważne, do szkoły Edukal można zapisać się w każdym momencie – Prowadzimy rekrutację przez cały rok szkolny. Zdarzają nam się sytuacje, że dzieci przepisywane są do nas w połowie września albo na początku października, ponieważ rodzice zapisując swoje dziecko do szkoły publicznej sądzą, że sobie poradzi, ale jednak okazuje się, że po tym czasie jest trudno i wtedy dzieci trafiają do nas, gdzie witamy je z otwartymi ramionami – mówi dyrektor szkoły Edukal.

Placówka od roku znajduje się w budynku przy ul. Łódzkiej 149-153, czyli popularnym „Bulioniku” - Jesteśmy w trakcie remontu, przygotowujemy nową salę do integracji sensorycznej i fizjoterapii – zdradza M.Michalska – Będzie bardzo dużo nowych pomocy dydaktycznych i sprzętów – dodaje.

Edukal funkcjonuje tak jak szkoła publiczna, nie pobiera żadnych opłat od rodziców za edukację dzieci. Prowadzenie szkoły to dla Marty Michalskiej nie biznes, a pasja – Mogę obiecać, że nigdy nie zabraknie nam serducha, zawsze „damy radę” i otoczymy dzieci i rodziców opieką w każdej płaszczyźnie naszej współpracy – mówi dyrektor Edukalu.

 

telefon: 695 512 111

e-mail dyrektor@edukal.pl

www: edukal.pl 

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ