Dzisiaj w Cafe Calisia.pl o bulwarze na Górnośląskiej WIDEO

2015-09-15 08:20:00 Zarząd RdN

Znani kaliscy aktywiści miejscy popierają pomysł Władysława Kościelniaka, sędziwego kaliskiego artysty, by ulica Górnośląska została przebudowana na nowoczesny wielkomiejski bulwar. Spotkanie na ten temat odbędzie się w Cafe Calisia.pl w środę 16 września o godzinie 18.

fot. autorzy
fot. autorzy

Piotr Sobolewski, przewodnik PTTK, Anna Tabaka, historyk sztuki oraz architekci Tadeusz i Filip Wiekiera, Hanna Zalewska i Łukasz Jaskóła nakręcili filmik, w którym namawiają, aby w głosowaniu na Budżet Obywatelski na rok 2016 głosować na zadanie 1, czyli „„Górnośląska nowoczesnym bulwarem. Projekt kompleksowej przebudowy ulicy Górnośląskiej”

Pomysł budzi wielkie emocje. Jako że nie wszyscy wiedzą, co to właściwie jest bulwar (niektórzy mylą go niesłusznie z deptakiem) społecznicy postanowili zorganizować spotkanie otwarte, na którym opowiedzą o nowoczesnych wielkomiejskich bulwarach. Spotkanie odbędzie się w Cafe Calisia.pl w środę 16 września o godzinie 18.

Poniżej wspomniany spot filmowy:

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować