Społeczne

Dziś wspominamy dziennikarkę Karinę Zacharę

2022-07-06 07:30:00 redakcja

6 lipca 2021 roku zmarła Karina Zachara kaliska dziennikarka i wieloletnia rzeczniczka kaliskiego ratusza. Ostatnie pożegnanie kaliszanki odbyło się 9 lipca, na cmentarzu w Borkowie Starym. 

FB Karina Zachara
FB Karina Zachara

Karina Zachara - dziennikarka, rzecznik prasowa, pasjonatka sportu, ale przede wszystkim wspaniała osoba oraz koleżanka i przyjaciółka. Życzliwa, oddana pracy i rodzinie, energiczna i zawsze uśmiechnięta. Potwierdzi to każdy, kto miał z nią jakąkolwiek styczność. Karina od ponad 20 lat związana była z kaliskim dziennikarstwem, sportem i mediami. Była społeczniczką chętnie angażowała się w sprawy miasta. Współpracowała z wieloma organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami – w ostatnim czasie szczególnie bliski był jej sport.

Karinę Zacharę poznały tysiące kaliszan. Życzliwa, oddana pracy i rodzinie, energiczna i zawsze uśmiechnięta.

Informacje o jej poważnej chorobie były szokiem dla jej rodziny, przyjaciół i znajomych. Karina nigdy na nic nie narzekała, nie uskarżała się. Nawet w starciu z nowotworem, który ją zaatakował nie brakowało w niej siły do walki i wiary w wygraną.

Karina walczyła ze śmiertelną chorobą od lutego 2019 roku. To nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby. Przeszła bardzo skomplikowaną operację i przyjmowała kolejne dawki chemii z wiarą w to, że leczenie przyniesie pozytywne efekty.

Jej przedwczesne odejście jest wielką stratą dla Rodziny, bliskich, przyjaciół, koleżanek i kolegów.
 
Karino, pozostaniesz w naszych sercach i pamięci!
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować