Społeczne

Dziś Światowy Dzień Zdrowia i Pracowników Służby Zdrowia

2021-04-07 09:00:00 red

Zdrowie jest tym o co dbamy i czego chcemy najbardziej dla całego społeczeństwa. Walka z koronawirusem zdominowała cały świat. Bez nich – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz wszystkich pracujących w służbie zdrowia nie moglibyśmy skutecznie rozprawić się z „niewidzialnym wrogiem”. Dlatego dziś 7 kwietnia w dniu ich święta mówimy DZIĘKUJEMY!

fot. gis.gov.pl
fot. gis.gov.pl

Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia (World Health Day) zastał ustanowiony w 1948 roku przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Celem święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Teraz w dobie wali z pandemią koronawirusa doceniamy jeszcze bardziej pracę wszystkich zajmujących się naszym zdrowiem poczynając od lekarzy i pielęgniarek, a kończąc na pracownikach administracyjnych. Służba zdrowia, szczególnie w naszym kraju, boryka się z wieloma problemami, zawsze jest niedoinwestowana jednak właśnie to dzięki ludziom, którzy oddają swoje serce i umiejętności innym możemy cieszyć się bezpieczeństwem.

Dziękujemy za wasze poświecenie i codzienną pracę, abyśmy mogli żyć zdrowo i cieszyć się każdym nadchodzącym dniem.

- Drodzy lekarze, ratownicy i pielęgniarki, położne, diagności laboratoryjni i obrazowi, farmaceuci, rehabilitanci, opiekunowie medyczni, sanitariusze i kierowcy karetek, sekretarki medyczne, salowe, wolontariusze, kapelani, a także członkowie personelu technicznego i zespołu administracyjnego (mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy!) - życzymy Wam ZDROWIA, siły, wytrzymałości, ale też życzliwości, spokoju ducha i uśmiechów losu. Szczególnie w tak trudnym czasie - w kolejnym już roku walki z pandemią koronawirusa… - czytamy na profilu facebookowym kaliskiego szpitala.

 

#zmieniamysiędlaWas 🚑🚑🚑Dziś Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia. 👩‍⚕️👨‍⚕️👩‍🔬👨‍🔬Drodzy lekarze, ratownicy...

Opublikowany przez Szpital Kalisz Środa, 7 kwietnia 2021

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ