Społeczne

Dziś protest pod ratuszem. Uda się uratować drzewa przy ulicy Częstochowskiej?

2022-07-04 13:00:00 red. za org.

„OBUDŹCIE SIĘ - STOP WYCINCE DRZEW!” - to hasło poniedziałkowej akcji w obronnie przeznaczonych do wycięcia drzew przy ul. Częstochowskiej. Pomysłodawcą wydarzenia jest kaliski aktywista Maciej Błachowicz.

fot. fb/„OBUDŹCIE SIĘ - STOP WYCINCE DRZEW!”
fot. fb/„OBUDŹCIE SIĘ - STOP WYCINCE DRZEW!”

W związku z planowanym, drugim etapem przebudowy drogi wojewódzkiej 450, tj. ulicy Częstochowskiej od ulicy Budowlanych do Księżnej Jolanty, konieczna będzie wycinka rosnących tam, sporych rozmiarów drzew. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wiele osób jest przeciwnych takiemu działaniu Miasta. Dlatego chcą „obudzić władzę” i zamanifestować swoje niezadowolenie w tej kwestii i zapobiec wycięciu kilkudziesięciu wielkich drzew.

- W Kaliszu od lat wycinane są drzewa. Za obecnego Prezydenta wycięto drzewa m.in na ulicy Kazimierzowskiej, Podmiejskiej, Wyszyńskiego, Taczanowskiego. TERAZ do usunięcia przeznaczono ostatnie wysokie drzewa przy ulicy Częstochowskiej. Fala upałów udowodniła, że wycinanie drzew to szaleństwo grożące katastrofą. My mieszkańcy musimy to wreszcie zatrzymać! DLATEGO SPOTYKAMY SIĘ przed 18.00 pod ratuszem A PUNKTUALNIE O 18.00 WŁĄCZAMY NASZE TELEFONY I BUDZIKI, ŻEBY OBUDZIĆ WŁADZE I POWIEDZIEĆ STOP! Już raz udało się nam to zrobić, gdzie NASZEJ interwencji odstąpiono od usunięcia akacji na plantach. Prezydent twierdzi, że sadzi mnóstwo drzew, a ich ciągle nie widać, poza deklaracjami władz. Chcemy też żądać, rzeczywistej akcji zadrzewiania miasta w tym centrum, wszędzie tam gdzie tylko to możliwe należy sadzić drzewa. Kalisz musi być naprawdę zielonym miastem! Akcja ma charakter zbliżony do flash - mobu czyli niespodziewanego spotkania ludzi gromadzących w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia zaskakującego dla przypadkowych świadków – czytamy wydarzeniu na facebooku „OBUDŹCIE SIĘ - STOP WYCINCE DRZEW!”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować