Kultura

Dzień Zagadki w muzeum

2020-01-14 14:48:26 MOZK

W niedzielę, 19 stycznia Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza na "Dzień Zagadki". Tym razem odbędzie się w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, w godzinach od 11.00 do 14.00.

fot. MOZK
fot. MOZK

Russów to miejsce urodzenia pisarki, w którym spędziła także wczesną młodość. W muzeum rekonstruowano pokój pisarki i jej ojca, Józefa Szumskiego, kuchnię, salon i sypialnię dworską. W dworku pokazane są również związki pisarki z ziemią kaliską, jej osobiste rzeczy, fotografie, rękopisy a nawet obrazy. W parku, który otacza dworek, znajduje się ekspozycja etnograficzna, która obejmuje wybrane zabytki budownictwa chłopskiego związanego z regionem kaliskim.

Dworek i sąsiadujące z nim wsie zostały pokazane przez pisarkę w powieści "Noce i dnie", w zbiorach opowiadań "Ludzie stamtąd", "Uśmiech dzieciństwa" oraz we wspomnieniach.

W związku z miejscem, w którym odbywa się zabawa, tym razem "Dzień Zagadki" oparty jest na literackiej zabawie z tekstem inspirowanym powieścią "Noce i Dnie", w której rozwiązując zagadki odnajdziemy ukrytą w dworku odpowiedź na pytania nurtujące bohaterów książki.

Poznamy przy tym wiele dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz pamiątki związane z pisarką.

Spośród wszystkich uczestników zabawy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

Adres:

Dworek Marii Dąbrowskiej,

Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu,

Russów 49, 62-817 Żelazków

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ