Edukacja

Dzień Sportu w Zespole Szkół nr 9 z Michałem Asperskim

2022-06-17 12:00:00 red. za ZS9

15 czerwca w Zespole Szkół Nr 9 obchodzony był Dzień Sportu. Jest to ważne wydarzenie w kalendarzu szkoły ze względu na liczne sportowe sukcesy uczniów VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego jak i wychowanków Szkoły Podstawowej Nr 24.

ZS9
ZS9
Wydarzenie uświetnił Michał Asperski, kaliszanin, ultramaratończyk. Zwycięzca 19. Everest Marathon na najdłuższym dystansie Extrem Ultra 60 km. https://calisia.pl/biega-po-gorach-i-pustyniach-ekstremalne-warunki-to-jego-zywiol-michal-asperski-opowiedzial-o-swojej-niebezpiecznej-wyprawie-wideo,57077
 
Opowiedział o swoich sportowych pasjach, sukcesach, o miłości do biegania. Zachęcił w swoim wystąpieniu do systematycznego trenowania, wiary we własne możliwości i niezłomności w realizacji swoich marzeń.
 
Spotkaniu towarzyszyło odsłonięcie portretu Tadeusza Grzelaka, utytułowanego kaliskiego pięściarza. Obraz wzbogacił kolekcję "Sławni Kaliszanie" autorstwa Pana Jakuba Multana, znanego kaliskiego artysty, która od dłuższego czasu gości w murach szkoły.
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować