Dzień Kota w Szkole Podstawowej w Moskurni

2016-02-20 08:35:00 Kamila Raźniewska

17 lutego przypadał Dzień Kota. W naszej szkole miłośników tych uroczych futrzaków nie brakowało. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Kot – mój ulubiony bohater”. Prace były wykonane w dowolnej technice i przedstawiały ulubionego kota z baśni, wierszyków lub opowiadań dla dzieci. Pomysłowość autorów była imponująca.

fot. Organizator
fot. Organizator

Już 16 lutego do biblioteki szkolnej zostali zaproszeni przedszkolacy, żeby wspólnie z dziewczynkami z Koła Przyjaciół Biblioteki wziąć udział w słuchaniu bajeczek o kotach oraz zabawach dramowych i relaksacyjnych. Dzieci wykazały się też inwencją plastyczną podczas wykonywania plakatów o kotach.

Uczniowie klas I-III również brali udział w różnorodnych zabawach związanych z kotami.
Dla wszystkich zorganizowano trzydniowe głośne czytanie w bibliotece. Zaproszeni do akcji nauczyciele wraz z panią dyrektor czytali podczas przerw baśnie Beaty Pawlikowskiej „Kot Krzysiu Kolumb opowiada”.

Uczniowie chętnie odwiedzali bibliotekę, aby zatopić się w magiczny świat baśni o Złotym Ptaku czy Walecznym Groszku. Wszystko po to, żeby rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do książek.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ