Dzień Dziecka w Tarasinie [zdjęcia]

2019-06-02 16:00:00 Tarasin

1 czerwca w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w ramach konkursu plastycznego “Świat Dziecka”.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 283 prace, spośród których jury w składzie: prof. Maria Podskarbi-Hebisz, Anna Palusińska, Przemysław Dunaj i Adrian Kempa przyznało 20 nagród i 75 wyróżnień. Kuratorem konkursu jest Ewa Cierniak.

Wystawę będzie można obejrzeć w terminie: 28.05 – 01.06.2019 r.

W dniu 10 maja 2019 r. komisja w składzie:

prof. Maria Podskarbi-Hebisz
Anna Palusińska
Przemysław Dunaj
Adrian Kempa

na posiedzeniu dniu 10 maja 2019 r. spośród nadesłanych 283 prac postanowiła przyznać następujące NAGRODY:

Grupa I

Michał Bruś – 7 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa Jagiellończyk w Kaliszu, nauczyciel: Marlena Adamczyk
Nadia Mamala – 5 lat, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszka i Stefana Themersonów, nauczyciel: Anna Liśkiewicz
Urszula Zięcik – 7 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras
Jan Rypel – 5 lat, Pałac Młodzieży w Gdańsku, nauczyciel: Grażyna Rypel
Wiktoria Pietryga – 6 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras
Grupa II

Anna Baran – 10 lat, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach,, nauczyciel: Jerzy Jankowski
Amelia Miniarska – 8 lat, Laboratorium Sztuki w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, nauczyciel: Ewa Kopeć
Olga Starownik – 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, nauczyciel: Natalia Prokopiak-Latosińska
Antoni Strakulski – 10 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras
Lena Nowacka – 8 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras
Grupa III

Weronika Chodorowska – 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, nauczyciel: Natalia Prokopiak-Latosińska
Anastazja Pomykała – 12 lat, Szkoła Podstawowa im. W.Pola w Stawiszynie, nauczyciel: Izabela Drzewiecka
Kamila Szewczyk – 11 lat, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach, nauczyciel: Jerzy Jankowski
Agnieszka Stachowiak – 12 lat, Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras
Julia Bukwa – 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, nauczyciel: Bogusława Kowalczyk
Grupa IV

Natalia Walczak – 16 lat, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałem Gimnazjum w Stawiszynie, nauczyciel: Izabela Drzewiecka
Julia Piotrowska – 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, nauczyciel: Bogusława Kowalczyk
Monika Jaskuła – 16 lat, Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach, nauczyciel: Marta Filipczak
Igor Poklek – 14 lat, Laboratorium Sztuki w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, nauczyciel: Ewa Kopeć
Jessika Bartłomiejczyk – 16 lat, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałem Gimnazjum w Stawiszynie, nauczyciel: Izabela Drzewiecka

oraz WYRÓŻNIENIA

Pracownia Plastyczna przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach, nauczyciel: Marta Filipczak

Sandra Bachor – 11 lat
Oliwia Rybak – 12 lat
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobkowicach, nauczyciel: Jerzy Jankowski

Maciej Kos – 12 lat
Pałac Młodzieży w Gdańsku, nauczyciel : Grażyna Rypel

Natalia Walesiak – 7 lat
Anastazja Kochybel – 10 lat
Zofia Glomek – 7 lat
Jaśmina Domalewska – 8 lat
Bartek Kalkowski – 11 lat
Laboratorium Sztuki, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, nauczyciel: Ewa Kopeć

Lena Latańska – 7 lat
Julia Snuszka – 9 lat
Hania Wierzchowska – 8 lat
Publiczne Przedszkole nr 28 „Bajka” w Kaliszu

Wojtek Waszak – 5 lat
Sławek Ludwiczak – 5 lat
nauczycielki: Dorota Gabryś, Jolanta Lubala

Wiktoria Kuświk – 7 lat
nauczycielki: Janina Jarecka, Paulina Różalska

Prywatna Szkoła Podstawowa Jagiellończyk w Kaliszu, nauczyciel: Marlena Adamczyk

Jakub Gatkowski – 8 lat
Barbara Król – 8 lat
Maja Orlicz-Błońska – 11 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, nauczyciel: Bogusława Kowalczyk

Wiktoria Tułacz – 15 lat
Zuzanna Walczak – 14 lat
Julia Sulikowska – 14 lat
Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, nauczyciel: Natalia Prokopiak-Latosińska

Zofia Kulik – 9 lat
Judyta Chomicz – 8 lat
Społeczna Szkoła Podstawowa im. S.F.Klonowica w Lublinie, nauczyciel: Edyta Kuklewska

Kamil Homziuk – 15 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, nauczyciel: Szymon Wasielak

Agata Jędrzejewska – 7 lat
Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim, nauczyciel: Violetta Lebeda

Laura Kaźmierczak – 9 lat
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów nauczyciel: Anna Liśkiewicz

Zuzanna Jedwabna – 5 lat
Zuzanna Korytkowska – 9 lat
Klaudia Czerw – 10 lat
Szkoła Podstawowa nr 73 im. Laureatów Nagrody Nobla w Poznaniu, nauczyciel: Izabela Frąckowiak-Przybyłka

Zofia Ignasiak – 16 lat
Szkoła Podstawowa w Raczycach, nauczyciel: Bogumiła Klaczyńska

Zuzanna Wasiela – 7 lat
Anna Wewior – 7 lat,
Marcin Mańka – 7 lat
Jan Kaczmarek – 7 lat
Jagoda Doktór – 7 lat
Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach, nauczyciel: Hanna Gancarczyk

Wojciech Suchecki – 12 lat
Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rychnowie, nauczyciel: Tomasz Zdanowicz

Filip Jopek – 10 lat
Agata Kułak – 8 lat
Rydzyński Ośrodek Kultury, instruktor: Jerzy Kopras

Maksymilian Wojciechowski – 7 lat
Zofia Samol – 6 lat
Nadia Walkowiak – 7 lat
Antonina Nowak – 6 lat
Tadeusz Jaskulski – 8 lat
Maja Michalska – 8 lat
Józefina Stachowiak – 10 lat
Anna Sznycer – 8 lat
Agata Cupał – 10 lat
Alani Zacharska – 10 lat
Matylda Pierzchała – 8 lat
Maja Paszek – 8 lat
Michalina Szlachetka – 11 lat
Karolina Kurzawa – 13 lat
Marcel Malcherek – 6 lat
Sara Jamrożek – 15 lat
Tymoteusz Leciejewski – 13 lat
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałem Gimnazjum w Stawiszynie, nauczyciel: Izabela Drzewiecka

Kornelia Marek – 16 lat
Agnieszka Kuświk – 16 lat
Lena Drzewiecka – 9 lat
Wiktoria Michalska – 11 lat
Wiktoria Twardowska – 11 lat
Patryk Lijewski – 13 lat
Michał Ignaczak – 11 lat
Maria Harich – 11 lat
Alicja Kwaśniewska – 12 lat
Kinga Popiołek – 16 lat
Wiktoria Szymczak – 14 lat
Małgorzata Kołodziejczak – 16 lat
Michał Mikuła – 16 lat
Centrum Kultury w Sycowie, nauczyciel: Paweł Oleszkiewicz

Anna Perużyńska – 7 lat
Maria Mazur – 10 lat
Dawid Walery – 12 lat
Rozalia Sobieraj – 13 lat
Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, nauczyciel: Agata Flejter-Wojciechowicz

Łucja Makowska – 15 lat
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie, nauczyciel : Iwona Pietras

Magdalena Pietras – 16 lat
Prace nadesłane indywidualnie

Katarzyna Mikulska – 13 lat, Katowice
Julia Pełka – 14 lat, Kraśnik

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ