Kultura

Dzień Dziecka na Szałe już 5 czerwca!

2022-05-22 16:00:00 red. za OSRiR

Gry, zabawy, konkursy, występy i koncerty - 5 czerwca w miejscowości Szałe odbędzie się Dzień Dziecka!

OSRiR
OSRiR

Patronat nad tymi przedsięwzięciami objął: Prezydent Miasta Kalisza. Całość imprezy odbywać się będzie w ośrodku nad zalewem Szałe, a jej współorganizatorami są Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Miasto i Gmina Opatówek oraz z ramienia miasta - Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa oraz promowanie zdrowego i aktywnego sposobu życia. - Chcemy zachęcić zarówno tych najmniejszych, jak I starszych mieszkańców miasta i powiatu kaliskiego do dbania o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. W związku z tym zorganizowane będą konkursy dla dzieci i młodzieży dotyczące tej tematyki.

Scenariusz tej imprezy przewiduje również mnóstwo innych atrakcji dla dzieci, m.in. animacje prowadzone przez profesjonalistów, występy wokalne i taneczne dzieci, pokazy komandosów, sprzętu ratowniczego, psów ratowniczych jak również pokazy służb mundurowych.

W trakcie trwania imprezy dostępne będą stoiska z regionalnymi przysmakami, stoiska z produktami lokalnych przedsiębiorców, stoiska ze sprzętem służb mundurowych tj. Policja, Straż Pożarna, Wojsko itp., a także szereg dodatkowych atrakcji dla najmłodszych dzieci: kolejka, dmuchane zjeżdżalnie i zamki.

W ramach wydarzenia odbędzie się akcja poboru krwi - w godzinach od 14:00 do 17:00.

Cała impreza i wszystkie przewidziane dla dzieci atrakcje będą dostępne nieodpłatnie.

- dmuchańce, bańki, zamki, ,,ciuchcia"

- pokazy służb mundurowych

- gry i zabaw

- konkursy

- występy taneczne / wokalne

- zabawy i konkursy sportowe

 

Dodatkowo:

Talent Studio

Sieraszewski Dance Studio

koncert PARADOGS

Dominika Gryndzińska 

Finaliści przeglądu

- GOK OPATÓWEK

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować