Motoryzacja

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy

2023-08-31 09:00:00 red. za KMP Kalisz

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca smarta, którego zatrzymali dzielnicowi z III Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu. Mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu

Wszyscy policjanci są konsekwentni w eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, dlatego codziennie przeprowadzane są kontrole uczestników ruchu drogowego w tym zakresie. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy przekonał się o tym kierowca smarta zatrzymany do kontroli, przez kaliskich dzielnicowych.

Dzielnicowi pełniący służbę obchodową w rejonie jednego z marketów zauważyli kierującego smartem mężczyznę. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci przypuszczali, że osoba siedzącą za kierownicą auta może być nietrzeźwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą, dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 48-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować