Społeczne

Dzięki Fundacji OdMrozić Serca zyskają wygodne poddasze użytkowe

2021-03-15 17:26:49 redakcja

Dzięki zaangażowaniu pasjonatów i  inicjatywie Fundacji OdMrozić Serca, udało się dziś postawić pierwszy krok do polepszenia warunków mieszkalnych rodziny z Liskowa. 

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Kilka tygodni temu pisaliśmy TUTAJ o trudnej sytuacji rodziny z Liskowa, która odzyskuje dzięki decyzji sądu dwójkę dzieci z Domu Dziecka. Fundacja OdMrozić Serca koordynuje pomoc materialną dla rodziny.  "Napłynęło wiele darowizn, odebrałem dosłownie dziesiątki telefonów od ludzi chcących pomagać. Chciałbym tą drogą podziękować za Wasze dobre serca i zaangażowanie. Wasza reakcja to dla mnie silna zachęta do prowadzenia dalszej intensywnej pracy." powiedział nam Robert Mróz, założyciel Fundacji.

Ale jeden człowiek sam nie może wiele zdziałać. Projekt poprawienia warunków bytowych dla dzieci poprzez adaptację poddasza poparli bracia Adam i Łukasz Milcz znani z popularnego programu "Usterka" którzy kolejny raz przyjechali w poniedziałkowy ranek do "domu nad jeziorkiem" w gminie Lisków. 

Ale najważniejszymi gośćmi dzisiejszego dnia byli przedstawiciele firm Matuszyk & Radajak oraz Asteco ,  których właściciele zdecydowali się pomóc, ocieplając nieodpłatnie poddasze pianką izolacyjną Purteco PSO7. Operacja ocieplania trwała kilka godzin, w trakcie których wytworzona na specjalnym samochodzie pianka została natryskowo umieszczona na strychu. Wartość wykonanej pracy i materiałów to około 10 000 zł. Szczegóły dzisiejszego dnia zobaczyć możecie na krótkiej relacji filmowej.

I tak, krok po kroku, dzięki swojej zaraźliwej pasji, Robert Mróz, angażując pomocne firmy i ludzi, doprowadza do rzeczywistej zmiany w życiu kolejnej rodziny. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ