Biznes

Dzieci i młodzież zaprezentowały firmy na III Targach Smart Biznes

2022-06-15 10:00:00 Smart Club Kalisz

Uczniowie Smart Club Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży zaprezentowali 14 stworzonych przez siebie firm podczas III Targów Smart Biznes w Kaliszu.

Smart Club Kalisz
Smart Club Kalisz

W tym roku uczniowie Smart Clubu postawili m.in. na biznesy ekologiczne, promujące aktywność ruchową czy walczące z wykluczeniem cyfrowym osób starszych.

- Dzieci i młodzież pracowały nad firmami przez 7 zajęć warsztatowych, które są częścią programu Smart Clubu. Uczyły się przy tym współpracy, komunikacji, planowania działań, tworzenia produktów czy materiałów marketingowych. Te zajęcia były świetną okazją do realizowania kreatywnych rozwiązań, nauką rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z emocjami, współpracy czy szkołą sprawczości, organizacji, planowania i odpowiedzialności za realizację celu. Stawiamy nacisk na to, żeby uczyć tego, czego każdy z nas potrzebuje w życiu, bez względu na to, co będzie robił w przyszłości – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska, właścicielka szkoły.

Wśród 14 biznesów kilka z nich dotyczyło promocji aktywnego trybu życia, znalazły się też firmy oparte na idei „zero waste” (pol. zero odpadów), nadających nowe życie używanym rzeczom, biznesy bazujące na działaniach artystycznych czy rękodzielnictwie. 

- Grupa, która w ciągu trzech lat nauki w Smart Clubie zyskała miano najbardziej dociekliwej, zaprezentowała na targach stworzone przez siebie biuro detektywistyczne – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska. – Dla mnie osobiście największą radością jest oglądać jak dzieci, dla których kiedy zaczynały edukację w naszej szkole nawiązywanie relacji z innymi było dużym wyzwaniem, które były zamknięte w sobie, a dziś stają odważnie na scenie i prezentują swoje biznesy, zabierają głos, przełamują bariery, stają się bardziej pewne siebie. To jedne z ważniejszych owoców, o jakie chodzi nam w Smart Clubie.

 Komisja Konkursowa (przedstawiciele kaliskich firm - Firmy Ignaszak, Grupy Firm Com40, Jolania, Baster oraz Borowiak Nieruchomości) wyróżnili trzy biznesy (za pomysł, prezentację na stoisku oraz na scenie), jednak uznali, że wszyscy uczestnicy targów są zwycięzcami, bo to czego nauczyli się podczas tworzenia firmy zostanie z nimi na zawsze.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować