Sport

Dzieci i młodzież wystartowali w Biegu Ptolemeusza! [dużo zdjęć, wideo]

2021-10-03 17:30:00 BK

Sportowe, niedzielne zmagania w ramach 40. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza rozpoczęły tradycyjnie o godzinie 9:00 biegi dzieci i młodzieży.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Młodych sportowców w Kaliszu nie brakuje. Do rywalizacji w 40. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza przystąpili zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i przedszkolaki. Wykazali się dobrą kondycją, szybkością i pokazali ducha walki. Skrzydeł dodawał im z pewnością gorący doping rodziców i trenerów.

Zmagania rozpoczął o godzinie 9:00 bieg dla dziewcząt i chłopców rocznik 2002-2006 – 1500 m. Start i meta zlokalizowana była przy Placu im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego. Trasa biegu prowadziła ul. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości ul. Kwiatowej (Inkubator przedsiębiorczości) i powrót.

Kolejne starty to bieg dla dziewcząt i chłopców rocznik 2012 i młodsi – 800 m oraz sztafetowe biegi przełajowe rozgrywane w ramach Mistrzostw Kalisza w kategorii Igrzysk Dzieci – rocznik  2009-2011 oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2007-2008. 

  • Bieg w kategorii dziewcząt – dystans 6 x 800 m-ID, IMS. Start i meta: Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego Trasa biegu prowadziła ul. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości Wału Staromiejskiego i powrót. 
  • Bieg w kategorii chłopców –dystans 6 x 1000 m-ID, IMS. Start i meta: Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego Trasa biegu prowadziła ul. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości Ul. Pułaskiego i powrót. 

Biegi dzieci i młodzieży zakończyły spektakularnie przedszkolaki - biegły dwie grupy dziewczynek i dwie grupy chłopców. Tłumy najmłodszych sportowców w towarzystwie opiekunów przebiegły dystans 250 m. Był ruch a przede wszystkim dobra zabawa. Pogoda dopisała.

Na placu przed Teatrem stanęło sportowe miasteczko, w którym można było poskakać na trampolinie, postrzelać do bramki, pojeździć na hulajnodze między przeszkodami oraz zdobyć nagrody. Nie zabrakło malowania buziek.

Najszybsi biegacze w swoich kategoriach stanęli na podium, gdzie otrzymali medale i upominki. Nagrody wręczali m.in. prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ