Polityka

Działacze PiS o obwodnicy Kalisza: „Mamy to na co czekaliśmy od lat”

2020-02-10 14:26:59 red

Politycy partii rządzącej głośno chwalą się skutecznością, wszystko to za sprawą wpisania do „Programu Budowy 100 Obwodnic” Kalisza. – To medialne zapewnienie, że rząd gwarantuje finansowo pokrycie budowy 100 obwodnic. Będą one budowane w latach 2020-30 – zapewnia poseł Tomasz Ławniczak.

fot. MW
fot. MW

- Drodzy Państwo Mamy to! Mamy to na co czekaliśmy od lat – mówi o wpisaniu Kalisza do rządowego „Programu Budowy 100 Obwodnic” poseł Jan Dziedziczak dodając, że to kolejna zrealizowana obietnica jego ugrupowania.

- Dla południowej wielkopolski jest to ogromny sukces, ponieważ od wielu lat mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego oraz wszyscy użytkownicy trasy DK25 przejeżdżając przez Kalisz napotykali na duże trudności związane z korkami. W tej chwili mamy pewność, że obwodnica Kalisza powstanie – mówi poseł Katarzyna Sójka – Mamy pewność, że powstanie obwodnicy to będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z Kalisza i poprawa jakości powietrza w mieście – dodaje.

Wielkopolska otrzymała 8 zapewnień o wybudowaniu obwodnic w tym 4 mają się znaleźć na terenie okręgu kalisko-leszczyńskiego – Południowa wielkopolska otrzymała połowę obwodnic w skali całego województwa tj. Kalisz, Gostyń, obwodnica Krotoszyna wraz ze Zdunami i Cieszkowem, a także Koźmin Wielkopolski. Całość będzie kosztorysowana na ponad miliard złotych – mówi poseł Tomasz Ławniczak – To medialne zapewnienie, że rząd gwarantuje finansowo pokrycie budowy 100 obwodnic. Będą one budowane w latach 2020-30 – dodaje.

- To rząd Zjednoczonej Prawicy zaproponował zrównoważony rozwój Polski, bo do tego czasu rozwój przebiegał w największych metropoliach i stąd się wzięło także to, że Kalisz jako stutysięczne miasto do tego czasu nie ma obwodnicy – podkreślił radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Plichta.

Program zakłada poprawę bezpieczeństwa na drogach, a jego celem jest m.in. wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, zmniejszenie emisji spalin w nich i hałasu oraz poprawę przepustowości sieci drogowej - Działania związane z budowa obwodnicy Kalisza zostały podjęte dopiero w 2016 roku przez naszych parlamentarzystów. Teraz mamy kolejny krok, czyli „Program Budowy 100 Obwodnic”. Ja liczę nie tylko na wbicie pierwszej łopaty, ale chciałbym żeby jak najszybciej kaliszanie mieli okazję do tego, żeby jechać nową obwodnicą – mówi przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński – Chciałbym podziękować wszystkim środowiskom w mieście, lokalnie wspierały naszych posłów – dodaje.

Nieobecny na spotkaniu z dziennikarzami poseł Jan Mosiński w przesłanym komentarzu do redakcji podkreślił, iż - Zespołowa praca polityków Prawa i Sprawiedliwości przyniosła wymierne korzyści. Ale ktoś zawsze musi rozpocząć działania. Od początku pracy w Sejmie RP działałem na rzecz powstania obwodnicy Kalisza. Rząd Dobrej Zmiany potrzebował nieco ponad 1 kadencję, aby kaliszanie wreszcie mogli zobaczyć konkretne gwarancje rządowe. Działamy, a nie tylko mówimy. Mieliśmy już takiego posła, który od swojego nazwiska określał miano drogi szybkiego ruchu, która okazała się drogą-widmem. I na takim politycznym kapitale przez wiele lat był wybierany do polskiego parlamentu. Rząd Dobrej Zmiany w odróżnieniu od takiego politykierstwa, działa na rzecz społeczności lokalnych – czytamy w komentarzu posła Jana Mosińskiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ