Edukacja

Dyrektorzy dwóch kaliskich placówek oświatowych odeszli na emeryturę

2021-08-31 12:30:00 UM Kalisz

Prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podziękowali dziś dyrektorkom placówek oświatowych, które z końcem sierpnia przechodzą na zasłużoną emeryturę.

zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

Są to: Henryka Mendyk – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu oraz Anna Piotrowska-Wągrocka – dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu.

- Przez wiele lat kierowały Panie placówkami oświatowymi Miasta Kalisza. Dziękuję za zaangażowanie na rzecz edukacji dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że wymagająca, pełna wyzwań praca dyrektora przedszkola i zespołu szkół dostarczyła Paniom wiele satysfakcji. Jestem przekonany, że odchodzą Panie z poczuciem dobrze wypełnionej misji - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Henryka Mendyk pełniła funkcję dyrektora Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu przez trzydzieści lat, tj. od września 1991 roku. Pracy pedagogicznej poświęciła 42 lata. W 2007 roku otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a w 2018 roku medal Komisji Edukacji Narodowej.

Anna Piotrowska-Wągrocka była związana z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu przez 43 lata. Ze stanowiska nauczyciela przeszła na stanowisko wicedyrektora, sprawując tę funkcję przez 23 lata. Dyrektorem szkoły była przez 10 lat. W 2005 roku otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, w 2014 - Medal Komisji Edukacji Narodowej, a następnie, w 2017 roku zdobyła nagrodę Kuratora Oświaty.

Na emeryturę przechodzi także Małgorzata Anczykowska, która przez 16 lat kierowała Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu. Wcześniej pełniła funkcję wicedyrektora ośrodka. W zawodzie nauczyciela przepracowała 31 lat. Została wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2011 roku, następnie nagrodą Kuratora Oświaty w 2012 roku i nagrodą Ministra Edukacji Narodowej w 2017 roku.

Do podziękowań przyłączyła się Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ