Zdrowie

Dyrektor szpitala jednoimiennego w Wolicy krytycznie o decyzji powrotu dzieci do szkół

2021-01-12 19:30:00 red

- Uważam, że jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, w którym dzieci mogłyby wrócić do szkół – ocenił dyrektor szpitala jednoimiennego w Wolicy Sławomir Wysocki. To reakcja na decyzję MEN o powrocie uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej  po zakończeniu ferii.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W poniedziałek na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że od 18 stycznia dzieci z klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej. Obawy co do tej decyzji ma dyrektor szpitala w Wolicy, który zajmuje się jedynie pacjentami chorymi na koronawirusa - Już we wrześniu mówiłem, że puszczenie dzieci do szkół będzie skutkowało rozprzestrzenianiem epidemii i będziemy mieli problem ze znacznym wzrostem zachorowań. Tak się też stało. Rozumiem, że dzieci tęsknią za kontaktem z rówieśnikami i szkołą, ale jesteśmy na takim etapie, że powinniśmy wybierać mniejsze zło. Uważam, że nie jesteśmy przygotowani w tej chwili do tego abyśmy mogli puścić dzieci z klas I-III do szkoły, choćby z tego powodu, że jeszcze nie są zaszczepieni nauczyciele – tłumaczy dyrektor szpitala jednoimiennego w Wolicy Sławomir Wysocki, który dodaje, że powrót dzieci do szkół to zbyt wczesne działanie.

O powrocie uczniów do szkoły po feriach pisaliśmy – TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ