Społeczne

Dwoje mieszkańców powiatu kaliskiego zakażonych koronawirusem

2020-03-25 20:53:18 red

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 nowych potwierdzonych przypadkach zachorowania na COVID-19. Dwa przypadki to starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego, którzy przebywają w stanie dobrym na oddziale zakaźnym przy ul. Toruńskiej w Kaliszu.

Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

- Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podaje resort zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych w Wielkopolsce to:

- starsza kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,

- starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

 

Łącznie na oddziale zakaźnym w Kaliszu przy ul. Toruńskiej przebywa sześć osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ