Sport

Dwóch zawodników Energa MKS-u Kalisz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy 2022

2022-01-12 14:00:00 red za ZPRP

Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej podał nazwiska 18 zawodników, którzy wystąpią w rozpoczynających się w piątek Mistrzostwach Europy na Węgrzech i Słowacji. Wśród powołanych na tę imprezę są dwaj reprezentanci Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski i Kacper Adamski.

źródło: fb/Energa MKS Kalisz Handball
źródło: fb/Energa MKS Kalisz Handball

Polacy swój pierwszy mecz na Euro rozegrają 14 stycznia. Ich przeciwnikiem w grupie D będzie reprezentacja Austrii. Zmagania Biało- Czerwonych będzie można śledzić na kanale Eurosport, w aplikacji mobilnej Eurosport Player jak również w ogólnodostępnej naziemnej telewizji cyfrowej Metro. Transmisja meczu Austria- Polska o godz. 20.30.

 

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2022:

Adam Morawski – Wisła Płock

Ariel Pietrasik – TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)

Arkadiusz Moryto - Łomża Vive Kielce

Bartłomiej Bis – Górnik Zabrze

Damian Przytuła – Górnik Zabrze

Jan Czuwara – HC Vardar 1961 (MKD)

Kacper Adamski – Energa MKS Kalisz

Kamil Syprzak – Paris Saint Germain (FRA)

Maciej Gębala – SC DHfK Lipsk (GER)

Maciej Pilitowski – Energa MKS Kalisz

Mateusz Kornecki- Łomża Vive Kielce

Michał Daszek – Wisła Płock

Michał Olejniczak- Łomża Vive Kielce

Patryk Walczak – HC Vardar 1961 (MKD)

Piotr Chrapkowski – S.C. Magdeburg (GER)

Piotr Jędraszczyk – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Przemysław Krajewski – Wisła Płock

Szymon Sićko – Łomża Vive Kielce

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ