Społeczne

Dwóch śmiałków pojedzie na rowerach 24 godzinną trasę by upamiętnić "Pana Bronka"

2022-08-06 08:00:00 red

Roman Wesołowski i Józef Gałęski - dwóch zapalonych rowerzystów, postanowiło upamiętnić postać wielkiego człowieka i propagatora sportu Bronisława Krakusa. 20 sierpnia o godz. 16.00, wystartują spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu i udadzą się na 24 godzinną podróż rowerową.

fot. wykorzystane w grafice - Krzysztof Wydra
fot. wykorzystane w grafice - Krzysztof Wydra

Śmiałkowie będą podążać trasą Dożynkowego Objazdu Powiatu Kaliskiego, którą niegdyś opracował Bronisław Krakus. Jedna pętla takiego objazdu liczy ok. 153 kilometry, ale śmiałkowie zapowiadają, że pokonają o wiele większy dystans.

Roman Wesołowski i Józef Gałęski podkreślają, że tego typu wyzwanie w godny sposób pozwoli upamiętnić "Pana Bronka". Będzie również dobrym sposobem, żeby pokazać, że rower to doskonały sprzęt, który może służyć nie tylko krótkim wypadom miejskim, ale także pozwala mierzyć się z wyzwaniami, ograniczeniami i własnymi słabościami.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować