Społeczne

Dwa młode żubry z Gołuchowa czekają na swoje imiona. Weź udział w konkursie!

2022-08-07 12:00:00 red za Maksymilian Grzegorek/OKL w Gołuchowie

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie na świat przyszły dwa żubrzątka. Do 31 sierpnia trwa konkurs na nadanie im imion.

fot. OKL Gołuchów
fot. OKL Gołuchów

Żubrzątka z Pokazowej Zagrody Zwierząt nie posiadają jeszcze imion. Te zostaną wyłonione w konkursie, w którym wziąć udział może każdy.

W zgłoszeniu podać można po dwie propozycje imion dla każdego z urodzonych niedawno żubrów – krówki oraz byczka. Podanie większej liczby propozycji unieważnia zgłoszenie. Należy pamiętać o tym, żeby imiona rozpoczynały się na litery „PO”, co jest wymogiem regulowanym przez Księgę Rodowodową Żubrów. Oryginalne, nieużyte wcześniej przez hodowców imiona mają większą szansę na wygraną. Pełną listę imion już wykorzystanych można znaleźć w materiałach do pobrania dostępnych na dole strony. Tam też umieszczony jest pełny regulamin konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz google, dostępny pod tym linkiem – https://forms.gle/V2BgMU3zCBJnYNRH8.

Na propozycje OKL Gołuchów czeka do końca wakacji, do 31 sierpnia 2022 r.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować