Społeczne

Dwa kaliskie akcenty na Tour de Pologne

2019-07-29 18:53:37 red za Sylwia Baranowska

Do uczennicy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 Wiktorii dołącza biegacz i supermaratończyk, Mistrz i Wicemistrz Świata i Europy w biegach amatorskich, uczestnik 135 maratonów Andrzej Jabłoński. Kaliszanie wezmą udział w 76. Tour de Pologne, gdzie przejadą odcinek specjalny dla osób poruszających się na rowerach trójkołowych.

źródło: fb/Sylwia Baranowska
źródło: fb/Sylwia Baranowska

- Już 5 sierpnia w Zabrzu na Stadionie Śląskim podczas 76. edycji Tour de Pologne Pan Andrzej i Nasza Wiktoria przejadą odcinek specjalny dla osób poruszających się na rowerach trójkołowych. To wielkie wyróżnienie dla Naszego Miasta, Naszej Szkoła Podstawowej Specjalnej nr 19 gdyż w tej wyjątkowej sportowej imprezie weźmie udział tylko 8 osób z całego kraju – mówi Sylwia Baranowska dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19.

Andrzej Jabłoński wsławił się tym, że w 1997 roku przebiegł 1557 km z Kalisza do Ojca Świętego do Watykanu. W 1998 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W chwili obecnej ma 83 lata, jest po udarze, ale ambitnie stara się wrócić do formy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ