Sport

Drużyna A liderem TravelShops Ligi Kaliskiej na ostatniej prostej sezonu Jesień 2019

2019-11-08 08:22:37 KALPNS

Dobiega końca drugi sezon rozgrywek TravelShops Ligi Kaliskiej - organizowanych przez stowarzyszenie Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. W zmaganiach uczestniczy 10 zespołów i zarówno w walce o mistrzostwo, jak i w rywalizacji indywidualnej o wszystkim zdecyduje ostatnia seria spotkań.

KALPNS
KALPNS
Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Auto-Fox i Weekendowych Kopaczy. Będzie to mecz zdobywców Mistrzostwa Kalisza z sezonu Wiosna 2019 ze zdobywcami Pucharu Kalisza. Jednak dla obu zespołów ten sezon przyniósł nieco rozczarowań. Auto-Fox ma już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzostwa po tym, jak w poprzedniej kolejce uległ 2:4 MeyerToolowi. Weekendowi Kopacze mogą liczyć już tylko na awans na pozycję 6. Obie ekipy dotknął podobny problem - kłopoty kadrowe i krótka ławka. W połowie sezonu poważnej kontuzji uległ m.in. filar obrony drużyny Lisów - Krzysztof Kojda. Mimo przeciwności, zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu będzie dla każdego z tych zespołów bardzo cenne i z pewnością w najbliższą sobotę o nie zawalczą.
 
O 15.15 zostanie rozegrany mecz, który może zdecydować o losach tytułu mistrzowskiego. Będzie to zaległe starcie Efektu Podzborów ze Smykałkami 2115. Przed ostatnią kolejką to odpowiednio 2 i 3 drużyna ligowej tabeli, ale obie ekipy mają o 1 mecz rozegrany mniej niż liderująca Drużyna A. Właśnie ten mecz pomiędzy sobą. Miłosz Matuszewski, Patryk Kawecki i Michał Kosicki kontra Paweł Lisiecki, Adam Wasiluk i Adam Kałużny - takiego pojedynku nie trzeba polecać nikomu kto choć trochę zna środowisko kaliskiej amatorskiej piłki nożnej. W lepszej sytuacji do meczu przystąpi Efekt, który odnosząc w sobotę dwa zwycięstwa zagwarantuje sobie złote medale. Każde jednak potknięcie tej ekipy może być niezwykle kosztowne. Smykałki muszą wygrać z Efektem i wtedy wystarczy im już tylko choćby 1 punkt w ostatnim meczu z AZP Poster Kalisz.
 
O 16.05 MeyerTool Kalisz zmierzy się z FC Szczypiorno. Na wiosnę mecz tych ekip zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Meyera. Tym razem Meyer walczy jeszcze o pozycję w górnej części tabeli, za to FC Szczypiorno, po zeszłotygodniowych porażkach 3:6 z AZP Poster i 1:2 ze SportowymKaliszem - może być pewien 10 pozycji w ligowej tabeli. Mimo to w większości meczów Patryk Figiel, Grzegorz Rybarczyk czy Michał Śmieja stanowili poważne zagrożenie dla formacji obronnych rywali i także tym razem Meyer będzie musiał się mocno postarać, by uniemożliwić Bordowym zdobycie pierwszych ligowych punktów.
 
16.55 to godzina meczu Efektu Podzborów ze SportowymKaliszem. Jeśli Efekt pokona wcześniej Smykałki 2115 - ten mecz będzie szansą na przypieczętowanie mistrzostwa. SportowyKalisz, rozkręcając się z meczu na mecz - w końcu w najważniejszym dla siebie meczu tego sezonu pokonał 2:1 FC Szczypiorno i uplasował się w końcowej tabeli ligowej na pozycji 9. Najgroźniejsze strzelby ekipy z Podzborowa będą miały sporo pracy przy pokonaniu strzegącego bramki rywali Karola Kulawinka, który był bohaterem meczu ze Szczypiornem. Efekt ma za to dużą różnorodność wśród strzelców. O ile w tym sezonie mniej goli strzela wiosenny Król Strzelców - Paweł Lisiecki, to jego bardzo dobre podania skutecznie wykańczają Adam Kałużny, Adam Wasiluk czy Konrad Bugajny.
 
O 17.45 Smykałki 2115 zakończą swój sezon starciem z AZP Poster Kalisz. AZP Poster jest już pewien swojej ligowej pozycji - choć ósme miejsce to znacznie poniżej oczekiwań oraz lokat zajmowanych w rozgrywkach w poprzednich sezonach. Smykałki to rewelacyjny debiutant, który nie zaznał dotąd goryczy porażki i o ile z meczu z Efektem wyciągną 3 punkty, mecz z AZP będzie przypieczętowaniem tytułu mistrzowskiego. Czołowy strzelec Smykałek - Miłosz Matuszewski - wyznaczy przy okazji poziom strzelonych bramek, który pozostali rywalizujący z nim o koronę króla strzelców będą musieli przebić 50 minut później.
 
Sezon ligowy zakończy o 18:35 starcie aktualnego lidera i rewelacji rozgrywek - Drużyny A z inną doskonale spisującą się ekipą - Wild Boyz Bartex. Drużyna A, po kilku sezonach w dolnych rejonach tabeli - dokonała przed sezonem kluczowych wzmocnień  w postaci Michała Balcerzaka, Adama Leśniewskiego i Aleksandra Veklyaka. To plus bardzo dobra dyspozycja pozostałej części drużyny, zwłaszcza bramkarza Sebastiana Jagodzińskiego, przełożyło się na realną walkę o podium i o mistrzostwo w tym sezonie. Wystarczy "tylko" pokonać Wild Boyz Bartex i liczyć, że wcześniej Smykałki pokonają Efekt Podzborów. Ale "tylko" może okazać się "aż", bo ostatnią przeszkodą w tym sezonie będzie inna doskonale spisująca się drużyna - Dzicy. A w jej szeregach m.in. znakomicie dysponowany Paweł Osiński, który jest współliderem klasyfikacji strzelców i wyróżniającą się postacią ligi. Przed tym spotkaniem zarówno Paweł Osiński jak i Adam Leśniewski z Drużyny A będą wiedzieli ile bramek muszą zdobyć, by rywalizować o koronę Króla Strzelców z Miłoszem Matuszewskim.
 
Po zakończeniu spotkań nastąpi wręczenie pucharów, medali, dyplomów i wyróżnień indywidualnych dla zawodników i drużyn.
 
Przed ostatnią kolejką tabela wygląda następująco:
 
Poz. Drużyna Me Pkt G+ G- +/-
1 Drużyna A 8 18 40 26 14
2 Efekt Podzborów 7 18 35 18 17
3 Smykałki 2115 7 17 59 19 40
4 Auto-Fox 8 16 44 21 23
5 MeyerTool Kalisz 8 15 41 32 9
6 Wild Boyz Bartex 8 12 33 42 -9
7 Weekendowi Kopacze 8 10 29 27 2
8 AZP Poster Kalisz 8 6 23 34 -11
9 SportowyKalisz 8 3 15 58 -43
10 FC Szczypiorno 8 0 16 58 -42
 
Czołówka klasyfikacji strzelców:
 
Poz. Zawodnik Druż. Gole
1. Paweł Osiński WLD 19
. Miłosz Matuszewski SMY 19
3. Adam Leśniewski DRA 16
4. Damian Kłysz AUT 11
5. Mariusz Czerniak AUT 10
6. Patryk Kawecki SMY 9
. Michał Balcerzak DRA 9
. Łukasz Głąb MEY 9
. Robert Paradowski AUT 9
10. Przemysław Owczarek MEY 8
11. Filip Dobrasiak AUT 7
. Adam Wasiluk EFE 7
. Adam Kałużny EFE 7
14. Adam Chlebowski SMY 6
. Patryk Figiel FCS 6
16. Adam Pawlaczyk MEY 5
. Tomasz Andrzejak WKO 5
. Krystian Pawelec SMY 5
. Jan Budziński WKO 5
. Michał Kosicki SMY 5
. Adam Łyskawa AZP 5
 
Klasyfikacja żółtych kartek:
 
Poz. Zawodnik Druż. ŻK
1. Tomasz Wewiór SPO 2
. Dominik Ciupek FCS 2
3. Łukasz Gruchała AUT 1
. Krzysztof Kojda AUT 1
. Mariusz Czerniak AUT 1
. Michał Balcerzak DRA 1
. Tomasz Czarniecki DRA 1
. Aleksandr Veklyak DRA 1
. Adam Kwaśniewski DRA 1
. Paweł Lisiecki EFE 1
. Mikołaj Włodarz AZP 1
. Witold Kaźmierczak AZP 1
. Grzegorz Rybarczyk FCS 1
. Wojciech Woźniak AZP 1
. Łukasz Głąb MEY 1
. Michał Zdyb MEY 1
. Paweł Osiński WLD 1
. Adam Peruga WLD 1
. Hubert Kubiaczyk WLD 1
. Adrian Gryczyński SMY 1
. Michał Kosicki SMY 1
. Miłosz Matuszewski SMY 1
. Jan Budziński WKO 1
 
Klasyfikacja fair play:
 
Poz. Drużyna Pkt. min.
1. Weekendowi Kopacze -5
. Efekt Podzborów -5
3. SportowyKalisz -10
. MeyerTool Kalisz -10
5. AZP Poster Kalisz -15
. FC Szczypiorno -15
. Auto-Fox -15
. Smykałki 2115 -15
9. Drużyna A -20
10. Wild Boyz Bartex -25
 
 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ