Kultura

Drugie życie książek w antykwariacie przy ul. Warszawskiej. Prawdziwa gratka dla czytelników

2020-11-23 09:30:00 BK

Jesteś miłośnikiem książek? Szukasz dobrych tytułów w niskich cenach? Warto zajrzeć do magicznego miejsca jakim jest tradycyjny antykwariat przy ul. Warszawskiej 5 w Kaliszu!

Antykwariat Szrajer Genowefa Kalisz
Antykwariat Szrajer Genowefa Kalisz

Pewnie niewiele osób już dziś korzysta z antykwariatów, a szkoda - to miejsca z duszą, książkami i podręcznikami z wielu gatunków oraz dziedzin. Tu książka dostaje swoje drugie życie. Trafia w ręce czytelników, którzy cierpliwie jej szukali, osób, które wciąż cenią tradycyjne kartki papieru i ten jedyny w swoim rodzaju zapach. Co więcej, w antykwariacie możesz powiększyć swoją biblioteczkę o wiele taniej niż w przypadku zakupów w księgarni. Niekiedy natrafisz na pozycje nigdzie indziej niedostępne, nieosiągalne.

Wiecie, że takie właśnie miejsce znajduje się w Kaliszu przy ul. Warszawskiej 5, koło mostu? Od dekad zaspakaja miłośników książek. Wcześniej mieściło się przy ul. Mariańskiej. 

Antykwariat Szrajer Genowefa w Kaliszu przy ul. Warszawskiej 5 zajmuje się skupem i sprzedażą książek oraz podręczników. Ma przeróżne działy takie jak psychologia, filozofia, teologia, kulinaria, sztuka i wiele innych. Z beletrystyki znajdziemy horrory, kryminały, fantasy, romanse oraz bajki dla dzieci. W ofercie znajdują się obecnie między innymi; Dzieje malarstwa w Polsce. Osiemnaście wieków Kalisza, Tatarkiewicz, Jasienica, King czy Nesbo.
 
Antykwariat wprowadził też sprzedaż wysyłkową. Zaprasza wszystkich miłośników literatury. Każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza na te długie jesienne i zimowe wieczory pandemiczne.  
 
 
Nr tel. 664-947-961
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ