Drugi dzień wokalnych zmagań - Viva Calisia

2018-09-14 09:25:00 red.

12 września rozpoczął się konkurs „VIVA CALISIA”, który ma na celu promocję młodych artystów oraz Kalisza. Konkurs Viva Calisia ma przyczynić się do profesjonalnego rozwoju warsztatu wokalnego oraz przynieść młodym muzykom szansę na otwarcie kariery zarówno w Polsce, jak i na świecie.

fot. Arek Szymański
fot. Arek Szymański

Głównym organizatorem I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego jest Fundacja Ewy Iżykowskiej „ARTE EVA”.

Skład jury:

  • Marek M. Gasztecki –Bas, „PR –Management Artist Communication” Berlin
  • prof. Chengzhu Li –Wenzhou University of China
  • Andrzej Szwed –Agencja Szwed -Art
  • prof. Ewa Iżykowska -UMFC, Warszawa
  • prof. Adam Klocek –Dyrektor Filharmonii Kaliskiej
  • Natalia Mitrofanowna  Samohodkina –Z-ca Dyrektora Generalnego Opery w Rostowie n/Donem, Rosja

- Konkurs Viva Calisia ma przynieść młodym muzykom szansę na otwarcie kariery, na początek drogi zawodowej – na budowanie dalszego profesjonalnego rozwoju w Polsce i na świecie – podaje dyrektor konkursu prof. Ewa Iżykowska Lipińska – Konkurs ma na celu promocję młodych artystów, ale i promocję tego niezwykłego miasta jakim jest Kalisz. Chcemy aby to najstarsze w Polsce miasto, ze swoją niezwykle bogatą historią – również kulturalną, a w tym muzyczną, zaczęło tętnić życiem artystycznym, a ludzie z całego świata, zakochali się w nim i chcieli w nim przebywać, pracować, odnajdywać spokój, ale i natchnienie – dodaje.

Adresatami Konkursu są śpiewacy operowi do 36 roku życia.
W I Międzynarodowym Konkursie wokalnym VIVA CALISIA weźmie udział 31 uczestników reprezentujących osiem krajów: Polskę, Białoruś, Ukrainę, Rosję, Armenię, Turcję, Indie i Meksyk. Większość uczestników to artyści, którzy ukończyli już studia wokalne – niektórzy także podyplomowe lub doktorskie, zatem, największą grupę stanowią osoby w wieku ok. 30 lat. Najmłodszy uczestnik ma 22 lata – jest to uczestnik z zagranicy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ