Kultura

Drugi akt festiwalu street artu

2019-09-10 14:41:42 Arkadiusz Pacholski

Michał Mąka to kolejny gość Art in the Window 2019.

fot. Arkadiusz Pacholski
fot. Arkadiusz Pacholski

Czytelnikom Calisia.pl, a zwłaszcza miłośnikom sztuki ulicznej, Michała Mąki nie trzeba przedstawiać. Absolwent WPA, autor wielkoformatowych murali i wykonywanych różnymi technikami kameralnych ulicznych obrazów, od kilku lat zaznacza swą obecność na kaliskich ulicach. To jego zaprosiliśmy do realizowanego przez Stowarzyszenia Kalisz Literacki projektu Sztuka w oknie, którego efektem są obrazy na Jabłkowskiego, Handlowej i Garncarskiej.

Cztery obrazy Michała Mąki pojawią się na zamurowanych oknach kamienicy na ulicy Mieczysława Starego 4. Na zainstalowanie pierwszego zapraszamy fanów sztuki ulicznej i mieszkańców okolicy w środę 11 września między godziną 18 a 19.

O terminach instalacji kolejnych obrazów artysty będziemy zawiadamiać na facebooku na stronie Art in the Window 2019. Kalisz Street Art Festival. Uwaga! – jako że nasza impreza odbywa się na świeżym powietrzu, może się zdarzyć, że z powodu niesprzyjającej pogody seanse trzeba będzie przekładać. W takim wypadku będziemy o tym informować na tejże samej stronie najpóźniej na pół godziny przed zaplanowanym działaniem.

Impreza Art in the Window 2019. Kalisz Street Art Festival odbywa się dzięki dotacji Miasta Kalisza oraz we współpracy z Wydziałem Gospodarowania Mieniem. Organizuje ją Stowarzyszenie Kalisz Literacki, a kuratorem jest Arkadiusz Pacholski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ