Kultura

Drugi akt festiwalu street artu

2019-09-10 14:41:42 Arkadiusz Pacholski

Michał Mąka to kolejny gość Art in the Window 2019.

fot. Arkadiusz Pacholski
fot. Arkadiusz Pacholski

Czytelnikom Calisia.pl, a zwłaszcza miłośnikom sztuki ulicznej, Michała Mąki nie trzeba przedstawiać. Absolwent WPA, autor wielkoformatowych murali i wykonywanych różnymi technikami kameralnych ulicznych obrazów, od kilku lat zaznacza swą obecność na kaliskich ulicach. To jego zaprosiliśmy do realizowanego przez Stowarzyszenia Kalisz Literacki projektu Sztuka w oknie, którego efektem są obrazy na Jabłkowskiego, Handlowej i Garncarskiej.

Cztery obrazy Michała Mąki pojawią się na zamurowanych oknach kamienicy na ulicy Mieczysława Starego 4. Na zainstalowanie pierwszego zapraszamy fanów sztuki ulicznej i mieszkańców okolicy w środę 11 września między godziną 18 a 19.

O terminach instalacji kolejnych obrazów artysty będziemy zawiadamiać na facebooku na stronie Art in the Window 2019. Kalisz Street Art Festival. Uwaga! – jako że nasza impreza odbywa się na świeżym powietrzu, może się zdarzyć, że z powodu niesprzyjającej pogody seanse trzeba będzie przekładać. W takim wypadku będziemy o tym informować na tejże samej stronie najpóźniej na pół godziny przed zaplanowanym działaniem.

Impreza Art in the Window 2019. Kalisz Street Art Festival odbywa się dzięki dotacji Miasta Kalisza oraz we współpracy z Wydziałem Gospodarowania Mieniem. Organizuje ją Stowarzyszenie Kalisz Literacki, a kuratorem jest Arkadiusz Pacholski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ