Drobnymi krokami do przodu... Złoty Róg wysprzątany

2015-11-02 17:19:00 red

Kilka dni temu uwagę Macieja Błachowicza, kaliskiego historyka, przyciągnęła wyjątkowa brzydota muru odsłoniętego po likwidacji obiektów gastronomicznych na Złotym Rogu. W trakcie dyskusji na facebook, pojawiły się głosy że może należałoby ten mur po prostu odnowić – bez oglądania się na przepisy, władze, zezwolenia, itp.

Po krótkiej analizie okazało się jednak, że odmalować muru “tak po prostu” się nie da. Po pierwsze stanowi on czyjąś własność prywatną. Po drugie, odnowienie muru zależy od zgody konserwatora zabytków. Stanęło więc na “obywatelskim sprzątnięciu Złotego Rogu”. Skoro nie da się odmalować muru, to chociaż posprzątajmy to miejsce, zwracając w ten sposób uwagę na problem. – taka idea przyświecała twórcy wydarzenia “Obywatelskie Sprzątanie Złotego Rogu”na facebook.
Kiedy grupa kilku osób stawiła się w poniedziałkowe popołudnie na miejscu, okazało się, że… Złoty Róg został wysprzątany kilka godzin wcześniej – zapewne na polecenie kogoś z władz miasta, kto chciał uniknąć “brania czystości miasta w swoje ręce” przez kilku obywateli.
Nieważne jednak jakie motywy kierowały jedną czy drugą stroną. Ważne, że wysprzątano kolejny “słaby punkt” na mapie miasta. Z drugiej strony, MIASTO POWINNO BYĆ WYSPRZĄTANE, bez tworzenia wydarzeń na portalach społecznościowych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować