Dożynki powiatowo-gminne w Żelazkowie [dużo zdjęć]

2019-09-01 17:38:01 redakcja

W upalne niedzielne popołudnie końca lata, na placu przy Urzędzie Gminy Żelazków rozpoczęły się dożynki powiatowo gminne.  

fot. JM
fot. JM

Licznie przybyli goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów, powiatu, parlamentarzystów i mieszkańców gminy uczestniczyli w tradycyjnej mszy, wysłuchali szeregu przemówień, w których nawiązywano do kolejnego trudnego roku. Upały i susza nie sprzyjały tegorocznym plonom.

Mimo tego władze Żelazkowa spoglądają optymistycznie w przyszłość. Jak powiedział wójt Żelazkowa, Sylwiusz Jakubowski "Wiecie wszyscy, że nie jestem aniołem. Ale mimo tego robimy postępy. Właśnie podpisaliśmy umowę, na mocy której już od jutra, od szóstej rano, zaczną kursować trzy nowe linie autobusowe".

W ciepłych promieniach słońca, na specjalnych stoiskach pod drzewami można było skosztować lokalnych przysmaków z poszczególnych miejscowości gminy.

Przeprowadzono też loterię, wożono ludzi kolejką wąskotorową do pobliskiego Goliszewa i z powrotem, a zwieńczeniem wieczoru był występ popularnego zespołu Pektus.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ