Społeczne

Dokonał kradzieży w sklepie. W jego aucie policja znalazła narkotyki

2021-10-15 15:00:00 KMP Kalisz

Nawet 3 lata więzienia grożą 37-latkowi zatrzymanemu przez funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Mężczyzna wpadł na kradzieży w sklepie. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że w aucie, które pozostawił na parkingu miał narkotyki.

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zostali skierowani na interwencję związaną z kradzieżą sklepową. Na miejscu okazało się, że sprawcą kradzieży był 37-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze nauczeni doświadczeniem postanowili sprawdzić, czy aucie 37-latka zaparkowanym na pobliskim parkingu nie ma innych rzeczy pochodzących z kradzieży. Chwilę później policjanci odnaleźli w aucie szklany pojemnik z zawartością białego proszku oraz torbę z suszem roślinnym o wadze blisko 200 gramów. Badanie testerem narkotykowym obu zabezpieczonych substancji dało wynik pozytywny. 37-latek został zatrzymany.

W związku ze sprawą policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. W trakcie czynności zabezpieczyli dodatkowo ponad 0,5 kilograma suszu roślinnego.

Mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie. Odpowie za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ