Zdrowie

Dodatkowe środki ochrony osobistej dla wielkopolskich szpitali

2021-04-08 09:30:00 UMWW

Blisko 140 tysięcy środków ochrony osobistej za ponad milion złotych na początku kwietnia przekazał wielkopolskim placówkom medycznym Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Wielkopolska cały czas mierzy się z trzecią falą COVID-19. Wszystkie szpitale, medycy, pielęgniarki oraz personel medyczny w naszym regionie od roku walczą na pierwszej linii frontu.

Od początku pandemii placówki medyczne potrzebują więc regularnego wsparcia ze strony samorządu. Nawet te, które nie zostały przekształcone w jednoimienne szpitale zakaźne, są bardzo obciążone.

Dzięki prowadzonej przez ostatnie lata konsekwentnej polityce inwestowania przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ochronę zdrowia, wielkopolskie szpitale dysponują infrastrukturą i  wysokiej klasy sprzętem ratującym życie.

Potrzeby w tym trudnym czasie są oczywiście większe niż zazwyczaj, dlatego po raz kolejny Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował się na przekazanie środków ochrony osobistej do szpitali.

Trafiły one na początku kwietnia do placówek w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Gnieźnie oraz Śremie.

Wśród przekazanych środków ochrony osobistej znalazły się rękawiczki nitrylowe i lateksowe (63 600 sztuk), maski chirurgiczne i medyczne (41 000 sztuk), maski FFP3 i FFP2 (16 400 tys. sztuk), fartuchy chirurgiczne (14 667 sztuk), gogle ochronne (600 sztuk) oraz kombinezony ochronne (400 sztuk).

- Kolejny raz przekazujemy środki ochrony osobistej szpitalom na terenie województwa wielkopolskiego. Jesteśmy u szczytu trzeciej fali zachorowań na COVID-19, nasz region na tle innych województw wygląda naprawdę źle – stąd nasza pomoc w takiej formie. Jednocześnie cały czas wspieramy nasze szpitale w działaniach na rzecz pacjentów, którzy borykają się ze wszelkimi innymi chorobami, bo te przecież nie zniknęły. Oprócz prowadzonych inwestycji, ważne jest zapewnienie ciągłości pracy w placówkach oraz opieki medycznej. Ważne, by ci, którzy nam pomagają, czuli się bezpiecznie – tłumaczy Paulina Stochniałek, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Łączna wartość wsparcia dla szpitali wyniosła w tym przypadku 1 024 175,28 zł. Środki ochrony osobistej zostały zakupione w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Projektu pn. „Działania związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID-19” – Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020.

Przypomnijmy, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego od początku pandemii wspomaga placówki medyczne i ich pracowników nie tylko dostarczając im środki ochrony osobistej, ale także respiratory czy testy do diagnozowania COVID-19. Łączna kwota wsparcia -  w oparciu o środki unijne – do tej pory wyniosła aż 100 mln zł. To jednak niejedyne środki przeznaczone na przeciwdziałanie COVID-19. Kwotę 5,6 mln zł w ubiegłym roku przekazał na ten cel Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ