Sport

Dobry weekend Energa MKS-u Kalisz. Siatkarki również z pewnym zwycięstwem na inaugurację

2020-09-20 12:30:00 Energa MKS Kalisz

W pierwszej kolejce TAURON Ligi kaliszanki zagrały wyjazdowy mecz z PTPS-em Piła. Wygrały pewnie, za każdym razem przejmując kontrolę nad setem w jego środkowej części i lepiej taktycznie rozgrywając końcówkę. MVP spotkania została 19-letnia atakująca MKS-u, Julia Szczurowska, która w całym spotkaniu zdobyła 15 punktów skutecznie kończąc ponad połowę swoich ataków.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Gospodynie z Piły wydawały się dobrze wejść w spotkanie, pierwsze piłki należały do nich, były w stanie zbudować sobie kilkupunktową przewagę już na samym początku. Kaliszanki zaczęły powoli wracać do gry po czasie trenera Jacka Pasińskiego przy prowadzeniu PTPS-u 7-3. Chwilę później po zagrywce kapitan kaliskiego zespołu Eweliny Polak i skutecznym ataku w kolejnej akcji Oliwii Bałuk Energa MKS Kalisz wyszedł na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 11:10. W dalszej części seta walka toczyła się punkt za punkt, jednak nieznaczną przewagę utrzymywały kaliszanki. Zachowały też więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały pierwszą partię w nowym sezonie ligowym 25:23 dzięki skutecznemu blokowi.

Drugi set rozpoczął się praktycznie w taki sam sposób jak pierwszy. Skuteczniejsze były pilanki, prowadziły już 9:5, ale znowu po czasie dla trenera Pasińskiego straciły prowadzenie. Znowu w polu serwisowym pojawiła się Ewelina Polak i tym razem zagrała dwa asy doprowadzając do remisu 9:9. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, przy stanie 20:19 dla Energa MKS-u trochę dystansu zapewniła swojemu zespołowi skutecznym atakiem Weronika Centka. Ten punkt zapewnił kaliszankom spokój potrzebny do skutecznego zamknięcia drugiego seta, który zakończył się wynikiem 21:25.

Dwukrotnie to PTPS lepiej zaczynał partie, ale porażka w drugiej odsłonie wyraźnie podłamała gospodynie. Tym razem to Energa MKS rozpoczął od wysokiego prowadzenia 8:2 i właściwie zostało ono utrzymane aż do końca meczu. Pilanki z czasem zaczęły zdobywać punkty, ale cały czas traciły do siatkarek z Kalisza około 6-7 punktów. Ostatecznie Energa MKS Kalisz wygrał 25:17, a pojedynek zakończyła, jak się chwilę później okazało, MVP spotkania, Julia Szczurowska.

MVP: Julia Szczurowska

Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 0:3

(23:25, 21:25, 17:25)

MKS: Ewelina Polak (6), Monika Ptak (11), Julia Szczurowska (15), Magdalena Damaske (1), Weronika Centka (11), Oliwia Bałuk (4), Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Szperlak (5) i Monika Gałkowska

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ