Dobry weekend Energa MKS-u Kalisz. Siatkarki również z pewnym zwycięstwem na inaugurację

2020-09-20 12:30:00 Energa MKS Kalisz

W pierwszej kolejce TAURON Ligi kaliszanki zagrały wyjazdowy mecz z PTPS-em Piła. Wygrały pewnie, za każdym razem przejmując kontrolę nad setem w jego środkowej części i lepiej taktycznie rozgrywając końcówkę. MVP spotkania została 19-letnia atakująca MKS-u, Julia Szczurowska, która w całym spotkaniu zdobyła 15 punktów skutecznie kończąc ponad połowę swoich ataków.

Energa MKS Kalisz

Gospodynie z Piły wydawały się dobrze wejść w spotkanie, pierwsze piłki należały do nich, były w stanie zbudować sobie kilkupunktową przewagę już na samym początku. Kaliszanki zaczęły powoli wracać do gry po czasie trenera Jacka Pasińskiego przy prowadzeniu PTPS-u 7-3. Chwilę później po zagrywce kapitan kaliskiego zespołu Eweliny Polak i skutecznym ataku w kolejnej akcji Oliwii Bałuk Energa MKS Kalisz wyszedł na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 11:10. W dalszej części seta walka toczyła się punkt za punkt, jednak nieznaczną przewagę utrzymywały kaliszanki. Zachowały też więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały pierwszą partię w nowym sezonie ligowym 25:23 dzięki skutecznemu blokowi.

Drugi set rozpoczął się praktycznie w taki sam sposób jak pierwszy. Skuteczniejsze były pilanki, prowadziły już 9:5, ale znowu po czasie dla trenera Pasińskiego straciły prowadzenie. Znowu w polu serwisowym pojawiła się Ewelina Polak i tym razem zagrała dwa asy doprowadzając do remisu 9:9. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, przy stanie 20:19 dla Energa MKS-u trochę dystansu zapewniła swojemu zespołowi skutecznym atakiem Weronika Centka. Ten punkt zapewnił kaliszankom spokój potrzebny do skutecznego zamknięcia drugiego seta, który zakończył się wynikiem 21:25.

Dwukrotnie to PTPS lepiej zaczynał partie, ale porażka w drugiej odsłonie wyraźnie podłamała gospodynie. Tym razem to Energa MKS rozpoczął od wysokiego prowadzenia 8:2 i właściwie zostało ono utrzymane aż do końca meczu. Pilanki z czasem zaczęły zdobywać punkty, ale cały czas traciły do siatkarek z Kalisza około 6-7 punktów. Ostatecznie Energa MKS Kalisz wygrał 25:17, a pojedynek zakończyła, jak się chwilę później okazało, MVP spotkania, Julia Szczurowska.

MVP: Julia Szczurowska

Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 0:3

(23:25, 21:25, 17:25)

MKS: Ewelina Polak (6), Monika Ptak (11), Julia Szczurowska (15), Magdalena Damaske (1), Weronika Centka (11), Oliwia Bałuk (4), Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Szperlak (5) i Monika Gałkowska