Sport

Dobre występy MMA Tornado Kalisz na Mistrzostwach Europy

2022-11-24 11:00:00 MMA Tornado Kalisz

fot. MMA Tornado Kalisz
fot. MMA Tornado Kalisz

Świetnie zaprezentował się w turnieju ALMMA, 17-letni uczeń kaliskiego Kopernika, Igor Dusza z MMA Tornado Kalisz, kaliszanin, który w ubiegłym roku zdobył II miejsce w kategorii zawodników początkujących. Tym razem wystartował na próbę także w kategorii zawodników zaawansowanych.

Reprezentant MMA Tornado Kalisz, wyraźnie wygrał na punktu swój ćwierćfinał w kategorii juniorów do 70 kg z Radosławem Czernikiem z FightSports. Dominując nad swoim przeciwnikiem zarówno w elemencie walki bokserskiej jak i zapaśniczej. Dopiero w półfinale kaliszanin musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy kategorii zawodników zaawansowanych, Oskara Stachura z Bebson Club. Jak się okazało, była to jedyna przegrana walka Igora w tym turnieju.

Podrażniony przegraną w półfinale kaliszanin, zdominował swoich przeciwników w kategorii zawodników początkujących (maksymalnie 3 turnieje mma ). Wygrywając na punkty swój ćwierćfinał z Krzysztofem Ałanowskim MMA Team Tczew, przed czasem pojedynek półfinałowy( dźwignia łokciowa z dosiadu) z Oskarem Żytek Sharks Łódź i wreszcie decyzją sędziowską, także walkę finałową z Oskarem Rybaczykiem Akademia Sportow Walki. Warto dodać, że już sam start, jednego dnia w dwóch kategoriach tak wyczerpującego i wymagającego sportu walki jakim jest MMA, był bardzo dużym wyzwaniem. Tym bardziej, godnym podziwu jest sukces kaliskiego zawodnika w obu kategoriach turniejowych. W zawodach startowali zawodnicy z Niemiec, Skandynawii, Czech, Białorusi, Ukrainy i Polski.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować