Dobra passa trwa. KKS remisuje z drugoligową Elaną.

Drugoligowa Elana Toruń była ósmym z kolei zespołem, z którym zmierzyli się piłkarze KKS-u Kalisz w ramach przygotowań do wiosennej odsłony sezonu. Mecz zakończył się remisem 2:2, a to oznacza, że kaliszanie zachowali status niepokonanych podczas okresu przygotowawczego.

Powitanie ze strony gospodarzy nie należało do miłych, bo to oni właśnie już w 2. minucie otworzyli wynik spotkania. Filip Kozłowski urwał się kaliskim defensorom i wykorzystał sytuację sam na sam z Maciejem Krakowiakiem. Przed przerwą kaliszanie nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza Elany. Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Lepiej rozpoczęli ją podopieczni Ryszarda Wieczorka. W 59. minucie do remisu doprowadził Kamil Sabiłło, wykorzystując dogranie Damiana Ślesickiego. Piłkarze Elany ponownie wyszli na prowadzenie w 81. Minucie, a autorem bramki na 2:1 był Bartosz Machaj. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry podanie Damiana Polińskiego zamienił na gola Sebastian Kaczyński.

Niestety sobotniego pojedynku nie będzie miło wspominał bramkarz gospodarzy Patrik Lukać. W 63. minucie w kierunku pola karnego Elany, walcząc o piłkę, zmierzali Mateusz Żebrowski i Wojciech Onsorge. Golkiper ze Słowacji próbując zapobiec utracie gola wybiegł z bramki, żeby wybić futbolówkę, ale jego interwencja okazała się fatalna w skutkach. Wprawdzie zażegnał niebezpieczeństwo, ale upadek na sztuczną nawierzchnię przypłacił złamaniem nogi i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Dla „Trójkolorowych” był to ósmy tej zimy sparing i drugi remis. Pozostałe spotkania lider trzeciej ligi zakończył zwycięstwem. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej kaliszanie rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W najbliższą środę na Majkowski Wembley podejmą Olimpię Brzeziny.

Sparing, 22.02.2020 r., boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Przy Skarpie 2A w Toruniu
Elana Toruń – KKS Kalisz 2:2 (1:0)
1:0 Filip Kozłowski 2. min, 1:1 Kamil Sabiłło 59. min, 2:1 Bartosz Machaj 81. min, 2:2 Sebastian Kaczyński 87. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. Kamil Kosut) – Damian Ślesicki (68. Fabian Hiszpański), Mateusz Gawlik (68. Mateusz Żytko), Kacper Górski (46. Paweł Łydkowski), Mateusz Mączyński (68. Filip Szewczyk), Michał Borecki (68. Daniel Kamiński), Filip Szewczyk (46. Mateusz Majewski), Daniel Kamiński (46. Kamil Sabiłło), Fabian Hiszpański (46. Sebastian Kaczyński), Robert Tunkiewicz (68. Andrzej Kaszuba), Mateusz Żebrowski (68. Damian Poliński).