Społeczne

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

2020-09-20 15:30:00 UMWW

6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do Wielkopolskich spółek wodnych w 2020 roku. Przeznaczono na ten cel 2 miliony złotych. Pieniądze trafią do 123 spółek wodnych działających na terenie naszego województwa.

UMWW
UMWW

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski 17 września podpisał umowy przekazującą dotację na bieżącą konserwacje urządzeń melioracji szczegółowych. Wsparcie ma na celu wsparcie bieżącego utrzymania wód i urządzeń wodnych oraz na budowę, odbudowę i przebudowę przepustów i innych urządzeń związanych z urządzeniami wodnymi lub wodami objętymi działalnością spółki wodnej. W czasach o zmiennych warunkach pogodowych właściwy stan infrastruktury melioracyjnej jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa mieszkańców ich mienia oraz całej infrastruktury regionu.

- Dofinansowanie bieżącej działalności spółek wodnych jest realizowane przez Samorząd Województwa od 11 lat. Zainteresowanie wsparciem na przestrzeni lat realizacji dotacji było ogromne, a kwota przeznaczona na realizacje zadania w całości wykorzystywana przez wnioskodawców. Utrzymanie w należytym stanie urządzeń wodnych którymi zarządzają spółki wodne muszą być regularnie konserwowane dlatego corocznie Samorząd Województwa Wielkopolskiego realizuje program dotacji dla spółek wodnych – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Program wsparcia dla spółek wodnych po raz pierwszy zrealizowano w 2009 roku. Ogromne zainteresowanie programem na przestrzeni lat doprowadziło do zwiększenia kwoty pomocy i od 2016 roku kwota na ten cel została zwiększona i wynosi 2 mln zł rocznie.

W 2020 roku w ramach przeprowadzonego naboru wniosków wsparcie otrzymają 123 spółki wodne (złożone zostały 132 wnioski) na łączną kwotę 2 mln zł. Najwyższa dotacja, która została przyznana spółce wodnej w bieżącym roku to ponad 89 tys. zł. Tegoroczna wysokość udzielonego spółkom wodnym dofinansowania wyniesie około 34% wartości prac ujętych we wnioskach. Świadczy to o wysokich kosztach utrzymywania infrastruktury melioracyjnej i wodnej i należytym zagospodarowywaniu zasobów wodnych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ