Edukacja

Dlaczego EDUKATOR? Tu nauka łączy się z pasją!

2022-06-27 08:30:00 reklama@calisia.pl

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Edukator” to wymarzone miejsce dla uczniów, którzy pragną przyswajać wiedzę na bardzo w wysokim poziomie w życzliwej i sprzyjającej uczeniu atmosferze. Motywację do nauki, zainteresowanie przedmiotem budzi nie tylko tradycyjny sposób przekazywania wiedzy, ale również zastosowanie innowacyjnych metod nauczania. Stąd w „Edu” nie brakuje nietypowych lekcji, np. „Stworzenie Świata” – projekt teatralny, zajęcia origami, Trening Umiejętności Społecznych, „Na Olimpie” – wcielanie się w jednego z bogów, „W jeden dzień dookoła świata” czy projekt barokowego ogrodu.

EDUKATOR Kalisz
EDUKATOR Kalisz

Jaka jest najlepsza szkoła dla Twojego Dziecka? Sprawdź EDUKATOR - tutaj nabór trwa cały rok!

„Edukator” od początku swego istnienia kładzie duży nacisk nie tylko na wysoki poziom edukacyjny swoich uczniów, ale również na ich rozwój emocjonalny. Dobrą sposobnością do rozwijania relacji interpersonalnych oraz poznawania otaczającego świata są organizowane od lat wycieczki krajoznawcze, wyjścia do instytucji kulturalnych oraz uroczystości szkolne.

W ramach tych działań na szczególną uwagę zasługuje wieloletnia współpraca szkoły z Filharmonią Kaliską. Kontakt dzieci z muzyką klasyczną owocuje rozwijaniem ich wrażliwości muzycznej i zainteresowań. W ramach projektu „Kino na temat” realizowanego przez kino „Helios” uczniowie poznają bogaty repertuar filmowy. Jego różnorodność pozwala w naturalny sposób poszerzyć horyzonty intelektualne oraz pogłębić ich zainteresowania. W murach naszej szkoły organizowane są również różnorodne wycieczki, których celem jest pobudzanie naukowych i poznawczych aspiracji naszych uczniów. W ramach zajęć z wychowawcą odbywają się również spotkania z ciekawymi ludźmi –lekarzami, strażakami czy trenerką jogi dla dzieci.

Wyjątkową uroczystością celebrowaną w „Edukatorze” jest wigilia szkolna obchodzona wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami. Uświetniona jest ona występami szkolnego teatru oraz zespołu muzycznego działających w ramach zajęć dodatkowych. Niezwykła atmosfera świąteczna uroczystości przyciąga również rzesze absolwentów szkoły.

Powyższe działania edukacyjne i wychowawcze realizowane w „Edukatorze” pozwalają zwiększyć skuteczność nauczania oraz przygotować uczniów do pełnego i świadomego odbioru kultury i sztuki. Absolwent „Edukatora” to dojrzały człowiek krytycznie oceniający rzeczywistość, świadomy swych możliwości i odważnie podejmujący się nowych wyzwań.

 

Zapraszamy do śledzenia nas na Fb i Instagramie oraz do kontaktu z nami: www.edukator-kalisz.pl; nasz Fb, Instagram; tel. 62 500 59 35

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować