Dlaczego decydujemy się na wypożyczenie samochodu podróżując za granicę? Zapytaliśmy eksperta

2018-06-14 11:18:00 reklama@calisia.pl

Zainteresowanie usługami wypożyczalni samochodów stale rośnie. Przy okazji organizowania zagranicznych wakacji kwestia transportu wydaje się jedną z kluczowych – to od niej w zasadzie rozpoczynamy kalkulację kosztów i szacujemy nasze możliwości. Postanowiliśmy zadać kilka pytań ekspertowi w tej dziedzinie, poszukując odpowiedzi na to, jakie korzyści płyną z podróżowania za granicę wypożyczonym samochodem. Pan Łukasz – nasz ekspert – zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i firm w prężnie rozwijającej się wypożyczalni samochodów www.carson.auto.pl z Kalisza. Oto, co ma do powiedzenia w kwestii podróżowania taką formą transportu poza granice naszego Państwa.

Kto decyduje się na wypożyczenie samochodu za granicę?

W większości są to osoby prywatne, które decydują się na podróż w celach turystycznych. Wypożyczają samochód, gdyż nie posiadają własnych czterech kółek, ich auto jest uszkodzone, zbyt małe lub stare i nie gwarantuje bezpiecznej, czy wygodnej jazdy na długich odcinkach. Bardzo popularne stało się również wypożyczanie busa na wyjazdy za granicę, szczególnie na południe Europy. W 9-osobowym pojeździe mieszczą się dwie lub trzy rodziny, a także spora grupa przyjaciół. Wtedy koszta najmu są niższe.

Czy wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę się opłaca?

I tak i nie. Oprócz kosztów wypożyczenia pojazdu musimy opłacić pakiet ubezpieczenia. Koszta mogą różnić się w zależności od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Niewielu klientów, wybierających się na urlop wypożyczonym samochodem zdaje sobie sprawę, że wyjazd poza granicę Polski to dodatkowe koszta. Warto dowiedzieć się przed rezerwacją wczasów, czy autem z wypożyczalni będziemy w ogóle mogli przekroczyć granicę wybranego przez nas kraju. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy kraj nie jest w Unii Europejskiej.

Choć koszta jednostkowe są oczywiście wyższe od podróżowania własnym środkiem transportu, jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla poruszania się samolotem czy koleją. Bilety lotnicze oraz ograniczenia związane z bagażem, przewozem zwierząt, transfer z lotniska itp. – wszystkie te czynniki musimy uwzględnić jako dodatkowe koszta. Bywa, że zestawiając je z kosztami wypożyczenia samochodu są one podobne, a mając do dyspozycji swój własny pojazd mamy praktycznie nieograniczone możliwości w poruszaniu się czy przewożeniu przydatnych dla nas przedmiotów na urlopie, np. rowerów, wózków dla dzieci, desek surfingowych itd.

Dla ludzi, którzy szukają oszczędności w transporcie i nie posiadają jeszcze swojego własnego auta – a z reguły to grupy przyjaciół w wieku studenckim – proponowane są wcześniej wspomniane 9-osobowe busy na wynajem. Wypożyczenie samochodu tego typu to koszt rzędu 250 zł. Koszta transportu dzielą się wówczas na wielu uczestników, a znacznie bardziej opłaca się podróżować jednym autem, niż dwoma lub trzema. To także oszczędności związane z opłatami za odcinki płatne, zakupem winiet autostradowych czy opłaceniem miejsc parkingowych.

Fot. 9-cio osoby bus z wypożyczalni samochodów Carson z Kalisza – 250 zł / doba

Warto zwrócić się do wypożyczalni samochodów po indywidualną ofertę oraz dobrze zapoznać się z warunkami najmu. Korzystając z rodzimych firm nie ma problemów z komunikacją i bariery językowej – pozwala to uniknąć przykrych konsekwencji, o jakich często słyszy się, wypożyczając samochód za granicą, np. w porcie lotniczym.

ul.Częstochowska 201, 62-800 Kalisz
(obok ronda z ul. Księżnej Jolanty kierunek Giełda Samochodowa)

Wypożyczalnia Samochodów Kalisz daje możliwość odbioru auta w Ostrowie Wlkp., Pleszewie, Jarocinie, Stawiszynie, Sieradzu.

Zadzwoń a zespół Wypożyczalni Samochodów CARSON Kalisz odpowie na wszystkie pytania.
608 831 882
536 136 136

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ