Społeczne

"Dla bohaterów" - szpital w Wolicy podziękował wolontariuszom i darczyńcom [zdjęcia]

2020-05-29 16:00:00 BK

Opiekowali się pacjentami, przekazywali środki ochrony osobistej i środki czystości, zaopatrywali w wodę - to cisi bohaterowie, wolontariusze i darczyńcy, którzy wspierali szpital w Wolicy w tym trudnym czasie. Dziś była okazja by im podziękować.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy oraz Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego złożyli dziś na ręce wolontariuszy i darczyńców ogromne podziękowania i wyrazy wdzięczności za ich bezinteresowną pomoc i wsparcie. Były dyplomy, statuetki oraz upominki. Wśród ludzi dobrego serca byli bracia i siostry zakonne, którzy przyjeżdżali z innych miast, ratownicy medyczni, młodzież, przedsiębiorcy, mecenasi oraz grupa motocyklistów, która narobiła sporo pozytywnego hałasu. To tylko część z tych, którzy pomogli placówce w Wolicy. Z oczywistych względów nie mogli pojawić się wszyscy, ale zorganizowane zostaną kolejne spotkania i nikt nie będzie pominięty. 

- Dla tych ludzi nie było złej godziny. Byli gotowi w weekendy i w nocy. Szpital potrzebował tego wsparcia, a jego pacjenci to szczególni ludzie, którzy z jednej strony chorowali na COVID-19 a z drugiej są niesamodzielni. To osoby, które potrzebowały rozmowy, wsparcia i serca - mówiła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

- Osób wspierających szpital jest bardzo wielu. Są to osoby prywatne, wolontariusze, fundacje, stowarzyszenia, firmy - mówił Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy. - Wszyscy jesteście wielcy. Szczególnie chciałbym wyróżnić jedną osobę wśród Was - to 15-letnia Zosia Światła, która przekazała swoje stypendium naukowe na zakup środków czystości dla szpitala. Jesteśmy bardzo wzruszeni.

- Jest to pomoc nieoceniona, zwłaszcza w momencie kiedy szpital rozpoczynał swoją działalność jako jednoimienny. Personel pielęgniarski liczył 34 osoby. My przyjęliśmy 54 osoby leżące i schorowane, które trzeba było zbadać, nakarmić, zrobić dokumentację, dopasować rzecz osobiste, a wszystko robi się w kombinezonach, w trudnych warunkach. Ta pomoc jest niesamowita w tej chwili. Księża wolontariusze nie tylko pomagają ale pełnią posługę kapłańską - mówił Sławomir Wysocki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ