Developres zdecydowanie lepszy od Energi [Dużo zdjęć]

2019-12-12 10:00:00 red

Kaliskie siatkarki starały się sprawić niespodziankę, jednak było to ponad ich siły. Energa MKS Kalisz przegrała z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 22:25).

Wicelider tabeli pewnie sięgnął po zwycięstwo w Lidze Siatkówki Kobiet. Od pierwszych piłek widać było różnicę klas rywalek z Rzeszowa. Tempo nadawały Katarzyna Zaroślińska-Król i Jelena Blagojević. Nasze zawodniczki starały się jak mogły jednak pierwszą partię przegrały zdecydowanie do 19. Drugi set zaczął się bardzo dobrze dla kaliszanek, jednak od stanu 15:15 to przyjezdne zaczęły nadawać ton grze i wygrały do 22. W trzeciej odsłonie z akcji na akcję rosło prowadzenie rzeszowianek i w pewnym momencie wynosiło ono już 20:13. Gospodynie zaczęły odrabiać straty. Impuls dała młoda Zuzanna Szperlak, która w tym meczu zdobyła swoje pierwsze punkty w LSK, jednak straty były zbyt duże, żeby przeszkodzić podopiecznym trenera Stephane Antigi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

- Momentami było równo, momentami oglądaliśmy fajną siatkówkę. Zabrakło trochę doświadczenia i cierpliwości. Graliśmy agresywnie i ryzykowaliśmy, stąd taka duża ilość błędów – mówi trener Jacek Pasiński.

- Pokazałyśmy wolę walki i chęć do gry. Myślę, że postawiłyśmy się zawodniczkom z Rzeszowa – mówi Zuzanna Szperlak – Cieszę się, że trener postanowił wpuścić mnie na boisko i myślę, że wykorzystałam „swoje 5 minut” - dodaje.