Developers z awansem do półfinału

2021-03-21 15:00:20 Energa MKS Kalisz

Tydzień temu w Rzeszowie postraszyliśmy faworytki wygrywając pierwszego seta i długo prowadząc w drugim, co pozostawiało nadzieję na walkę w rewanżu. Niestety rzeszowianki przyjechały do Kalisza niesamowicie zmotywowane i pewnie wygrały 3:0.

Mecz w Rzeszowie wyraźnie podrażnił Developres. Drużyna trenera Antigi już w pierwszych piłkach zyskała przewagę, dzięki której później bez większych problemów kontrolowała wydarzenia na parkiecie. W ataku aktywna była francuska przyjmująca Juliette Fidon-Lebleu, a duet środkowych ze szczególną uwagą obserwował każdy ruch naszej najskuteczniejszej zawodniczki w pierwszym meczu – Moniki Gałkowskiej. Skutkiem były skuteczne bloki Polańskiej oraz Efimienko-Młotkowskiej i czteropunktowe prowadzenie Developresu.

W ataku robiła co mogła Monika Gałkowska, a kilka punktów zdobyły tym razem nasze środkowe a w przyjęciu bardzo dobre statystyki notowała nasza libero, Justyna Łysiak, jednak Developres cały czas kontrolował sytuację. Zwycięstwo w pierwszej odsłonie 25-19 zapewnił atak Gabrieli Polańskiej, późniejszej MVP spotkania

W dwóch kolejnych setach kandydatki do złotego medalu potwierdziły swoje wysokie aspiracje budując od początku przewagę, którą doprowadzały do końca. Pewnym punktem ataku była Kiera Van Ryk atakująca ze skutecznością prawie 50%, a do bloków raz po raz skuteczny atak dokładała Polańska. Drugą partię rzeszowianki wygrały do 10, a trzecią do 18.

Jak zgodnie przyznały zawodniczki Developresu oraz trener Antiga motywacją do tak dobrej gry był pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Rzeszowie. Jelena Blagojević nie zdradziła jakie konkretnie słowa padły w szatni, ale potwierdziła, że zespół nie był zadowolony z tego jak wynikała ich gra w pierwszym meczu i wszystkie zawodniczki były mocno zdeterminowane, żeby dzisiaj nie pozostawić wątpliwości w stylu co by było, gdyby drugi set w Rzeszowie jednak zakończył się naszym zwycięstwem.

MVP:  Gabriela Polańska

Energa MKS Kalisz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak, Monika Ptak (4), Karolina Bednarek (6), Zuzanna Szperlak (5), Monika Gałkowska (10), Emilia Mucha (4), Justyna Łysiak (libero) oraz Sylwia Kucharska, Aleksandra Gromadowska (2), Julia Szczurowska (1) i Oliwia Bałuk (1)

Developres SkyRes Rzeszów: Gabriela Polańska (13), Kiera Van Ryk (16), Marta Krajewska (1), Jelena Blagojević (9), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (6), Juliette Fidon-Lebleu (9), Daria Przybyła (libero) oraz Magdalena Grabka, Rebecka Lazić (1), Aleksandra Krzos (libero), Aleksandra Rasińska (3), Anna Stencel (2) i Anna Kaczmar