Deszczowa Wiosna - Robert Biedroń odwiedził Kalisz

2019-05-15 20:26:00 Jacek Magnuszewski

Popularny polityk, leader partii Wiosna spotkał się z kaliszanami pod budynkiem teatru. Mimo padającego deszczu, na spotkanie dotarło kilkadziesiąt osób, które cierpliwie czekały na polityka.

Robert Biedroń okazał się człowiekiem bardzo uśmiechniętym i nie budującym dystansu do ludzi. Mnóstwo uścisków dłoni, uśmiechów i dziesiątki selfie – krótkie spotkanie z liderem Wiosny obfitowało w pozytywne emocje.

Robert Biedroń porównał Kalisz do Słupska, którego był prezydentem – obydwa miasta są podobnej wielkości, obydwa utraciły godność województwa, obydwa borykają się z tymi samymi problemami. Wśród tych problemów Biedroń wymienia brak innowacyjności przedsiębiorstw lokalnych, oraz brak odpowiedniej infrastruktury transportowej.

“Kto z Państwa na nasze spotkanie przyjechał komunikacją miejską ?” – Zapytał zgromadzonych. “No właśnie” – odpowiedział nie widząc ani jednej ręki w powietrzu.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, zdjęcia z politykiem robili sobie prawie wszyscy. Robert Biedroń przedstawił również kaliszankę, która odpowiada za kulturę w strukturach Wiosny – Kalinę Michocką. Wspomniał nawet, że widziałby kaliszankę w Sejmie , a może nawet na stanowisku ministerialnym.

Polityk przeprosił też, że nie dotarł na poprzednio umówione spotkanie z kaliszanami, kilka dni wcześniej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ