Sport

Deszcz im niestraszny! Blisko 500 zawodników pobiegło ulicami Kalisza! Za nami IV Kaliski Półmaraton Nocny "Bursztynowa Hellena" [Dużo zdjęć, wideo]

2022-07-31 01:00:00 red

Mimo ulewnego deszczu najdzielniejsi biegacze już po raz czwarty zmierzyli się z trasą Kaliskiego Półmaratonu Nocnego "Bursztynowa Hellena". W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 zawodników.

fot. MW
fot. MW

Biegacze wyruszyli w silnym deszczu w sobotę 30 lipca, o godz. 22:00, sprzed Hali Arena na Osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Pobiegli ulicami Księdza Popiełuszki, Armii Krajowej, Al. Wojska Polskiego, Wrocławską z nawrotem za Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości dalej w kierunku Galerii Amber i Szlaku Bursztynowego, dobiegli do ul. Łódzkiej i z powrotem pobiegli Szlakiem Bursztynowym i ulicą Wrocławską do Hali Arena, gdzie zlokalizowana była meta.

 

Najlepszym biegaczem okazał się Sergiej Szewczenko z czasem 1:14:16. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Wojtaszek, która osiągnęła czas 1:29:49. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

 

Wyniki:

Mężczyźni:

1. Sergiej Szewczenko 1:14:16

2. Artur Gułaj 1:14:58

3. Mateusz Grajek 1:15:00

 

Kobiety:

1. Agnieszka Wojtaszek 1:29:49

2. Żaneta Sadowczyk 1:30:08

3. Milena Pawlak 1:32:28

 

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować