Społeczne

Daro już w trasie! 27 krajów, 25 tysięcy kilometrów i środki dla chorej Lilianki

2021-06-04 09:40:08 red.

„Daro na kole” - to nazwa akcji emerytowanego górnika Dariusza Flesińskiego, który 2 czerwca wyruszył z Sosnowca w rowerową podróż dookoła Europy. Cel to 27 krajów, 25 tysięcy kilometrów i tyle samo zebranych złotych na leczenie 4-letniej Lilianki z Czechowic-Dziedzic, chorującej na zespół TAR. W przedsięwzięciu wsparła go podkaliska firma ADECON.

Daro na kole
Daro na kole

54-latek przez rok ma zamiar codziennie pokonywać około 80 kilometrów. - Na początku, kiedy wymyśliłem sobie taką podróż, to miała to być tylko rekreacyjna wyprawa, spełnienie moich marzeń. Od pewnego czasu myślałem o tym, żeby ta wyprawa miała jakiś głębszy sens. W 2015 roku miałem ciężki wypadek rowerowy. Dostałem drugą szansę od losu i myślę, że mam pewien dług do spłacenie - mówił Daro.

Daro ruszył w trasę 2 czerwca. Ma ze sobą rower i mały namiot, dzięki któremu będzie nocował pod chmurką. - Jest to podróż w nieznane, ale ja lubię przygody, poznawać nowych ludzi, nowe miejsca - mówił Daro.

W Internecie trwa zbiórka pieniędzy dla chorej Lilianki. Koszt operacji to 315 tysięcy złotych. Potrzebnych jest jeszcze ponad 100 tysięcy. Każdy może dołożyć swoją cegiełke! http://siepomaga.pl/lilkamacura

Liliana Macura ma 3 latka i urodziła się z bardzo poważną chorobą – zespołem TAR. Choroba doprowadziła u niej do poważnych deformacji rączek i nóżek. Zespół TAR charakteryzuje się małopłytkowością krwi, obustronnym brakiem kości promieniowych w rączkach oraz innymi nieprawidłowościami w budowie kośćca. - Niestety w bardzo wielu przypadkach zespół TAR wpływa także na problemy z nóżkami. Tak też stało się w przypadku Lilianki. Gdy zaczęła stawiać pierwsze kroki, jej nóżki zaczęły się bardzo krzywić, a stopy kierować do środka - pisze na portalu siepomaga.pl mama Lilianki.

Podróż Daro będzie można śledzić na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCeCu6R8vQKJhm-cWVwb7hAQ/videos

Jeśli chcecie poznać historię małej Lilianki, przeczytacie ją TUTAJ.

https://www.facebook.com/daronakole 

https://www.facebook.com/AdeconTransport 

Zachęcamy do przyłączenia się i wsparcia akcji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ