Społeczne

Dariusz Grodziński: „Uchwała naliczająca opłaty za śmieci od zużycia wody autorstwa prezydenta Kinastowskiego jest niewykonalnym bublem prawnym”

2020-07-14 10:32:25 red

Radny Koalicji Obywatelskiej skomentował proponowany przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego nowy system naliczania opłat, który zakłada m.in. że ich wysokość będzie zależeć od zużytej wody. Według Grodzińskiego to „niewykonalny bubel prawny” i „nie zagłosują na nią nawet radni koalicji Samorządny i Wszystko dla Kalisza oraz Prawa i Sprawiedliwości”.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Uchwała naliczająca opłaty za śmieci od zużycia wody autorstwa prezydenta Kinastowskiego jest niewykonalnym bublem prawnym, który wprowadzałby tylko chaos w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi w Kaliszu – mówi radny Koalicji Obywatelskiej Dariusz Grodziński - Tymczasem prezydent nie chce chaosu, tylko naszych pieniędzy najwyraźniej w ramach jego akcji „Czyścimy portfele, nie osiedla”. Chcą po prostu nałożyć na nas kolejną już podwyżkę, tylko zasłonić ją medialnie pozorowaną batalią polityczną na temat wody. Ale batalia ta w istocie jest niepotrzebna, bo ta uchwała i tak nie przejdzie – dodaje.

Według radnego opozycji proponowana uchwała nie przejdzie - Zobaczycie Państwo, że nie zagłosują na nią nawet radni koalicji „Samorządny i Wszystko dla Kalisza oraz Prawa i Sprawiedliwości”. Przejdzie natomiast kolejna podwyżka stawki za śmieci do 29 zł od osoby. Powodem tej podwyżki jest niekompetencja i brak zaangażowania rządzących w sprawy ważne. Rządzenie to dla nich zabawa i rączek sobie śmieciami nie chcą pobrudzić. Jesteśmy stanowczo przeciw przerzucania całej odpowiedzialności finansowej za nieudolność władzy na Kaliszan – tłumaczy Dariusz Grodziński.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ