Kultura

Czytamy z dziećmi o bezpieczeństwie

2019-07-19 07:00:00 Jacek Magnuszewski

Warto zwrócić uwagę na ciekawą książkę, która zapewnia dzieciom nie tylko pozytywne emocje, ale i uczy je podstaw bezpieczeństwa.

 

Wydawnictwo MARTEL
Wydawnictwo MARTEL

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to podstawowe zadanie rodziców, nauczycieli i opiekunów. Pamiętajmy jednak, że dzieci nie myślą jak dorośli – nie potrafią przewidywać, nie są przezorne, są za to spontaniczne, energiczne i trudno im wytłumaczyć w jaki sposób powinny się zachowywać w konkretnej sytuacji, by nie ściągnąć na siebie jakiegoś nieszczęścia. 

Przygody fantastycznej rodziny Bystrzaków pozwolą dzieciom dostrzec czyhające na nie niebezpieczeństwa oraz przyswoić wiedzę na temat odpowiedniego zachowania się nad wodą, mądrego korzystania z Internetu czy zasad poruszania się po drodze.

Książka „Bezpieczne dzieciaki” jest zbiorem rytmicznych opowieści, które łatwo zapadają w pamięć. Warto mieć ją pod ręką, zwłaszcza teraz, w sezonie wakacyjnym, kiedy nasze pociechy mają więcej czasu i naturalna ciekawość świata stawia przed nimi coraz to nowe wyzwania.

Czytając książkę z dziećmi, możemy im wytłumaczyć dlaczego na drodze trzeba uważać, dlaczego trzeba być ostrożnym w sieci. A każda taka wspólna „sesja” nie tylko uświadamia naszym najmłodszym zagrożenia, ale budzi w nich pozytywne emocje.

Książka „Bezpieczne Dzieciaki” powstała w Kaliszu! Wydało ją Wydawnictwo MARTEL i dostępna jest w sklepie internetowym http://wydawnictwomartel.pl/bezpieczne-dzieciaki

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ