Biznes

Czy wiecie, gdzie najlepiej kupić albo naprawić rower w Kaliszu? Przy okazji zarazisz się pasją do przygód!

2019-04-20 11:30:00 redakcja@calisia.pl

D5 to miejsce niezwykłe – tu nie tylko kupisz i naprawisz swój rower. To przede wszystkim spotkania z pasją, rowerowe przygody i szkolenia. Każdy miłośnik dwóch kółek powinien tu zajrzeć! Od dłuższego czasu są rekomndowani w google.

Co nowego na wiosnę w D5?

I wszystko i nic… Nadal kontynuujemy sprzedaż rowerów i części. Nadal prowadzimy serwis rowerowy. W tym roku do Authora, Fuji, Accenta, Dartmoora, Breezera dochodzi nowa marka rowerów, marka legenda śmiało można powiedzieć, amerykański Marin. Do znanej i cenionej marki odzieży rowerowej Endura dołączyła, znów powiem legenda, włoska Castelli. Idziemy z duchem czasu i postępu, mamy obecnie największą kolekcję rowerów typu gravel i to aż pięciu marek.

Obserwujemy też rosnącą rowerową aktywność dziewczyn. Dlatego wprowadzamy na ten sezon szerszą kolekcji rowerów damskich zwłaszcza w bardziej profesjonalnym segmencie. Wspomniana wcześniej Endura i Castelli przygotowała dla pań sporo nowości. Duuużo nowego od wiosny…

W logo D5 widnieje dopisek Rowery – Przygody – Emocje. O co chodzi?

Od czasu powstania, D5 miało być miejscem innym niż zwykły punkt sprzedaży. Chodziło mi o stworzenie miejsca przyjaznego dla miłośników rowerów. Miejsca, które będzie skupiało ludzi pod wspólnym mianownikiem rower. Będzie miejscem spotkań przy kawie, będzie miejscówką startową do rajdów, mamy przecież wielki zielony plac. Ogólnie żeby nawet w pełnym rowerów sklepie nie było „pusto”. Czy się udało? Chyba tak. Cieszą trafiający do nas nowi klienci, cieszą stali, wierni cykliści doceniający naszą fachowość. To mnie utwierdza w przekonaniu, że jest fajnie, że to co robimy z Radkiem i Patrykiem jest na bardzo wysokim poziomie. Klienci nie ukrywają, że ktoś nas polecił. Najwyższa możliwa rekomendacja na facebooku czy świetne opinie na google to też cieszące fakty.

Na organizowane u nas cyklicznie „Warsztaty Podróżników Rowerowych” chętnych do podzielenia się swoimi dokonaniami na rowerach nie brakuje, chętnych chcących obejrzeć prezentowane zdjęcia i filmy jest co raz więcej. Na ten sezon prezentacji musieliśmy znów dokupić krzeseł.

Organizowane spotkania z cyklu “Gość Specjalny w D5” też cieszą się dużą frekwencją. Można pogadać z ciekawymi postaciami. Były u nas takie osobistości jak Mistrzyni Świata MTB Aleksandra Dawidowicz, Mistrz Polski w przełajach Bartek Mikler, Mistrzyni Polski w przełajach Basia Borowiecka, czy ostatnio, Ewa słynna Ministra Kolarstwa z Warszawy. Ktoś jeszcze nie obserwuje jej Instagrama?

Szkolenia serwisowe, pokazy, prezentacje nowości, mamy ogromną już bibliotekę map i przewodników, które każdy może wykorzystać do planowania swoich rowerowych wojaży.

Świetnie przyjęła się nasza najnowsza inicjatywa comiesięcznych „Mikro Wypraw z D5”. Już niedługo w ostatnią niedzielę miesiąca kolejna mikro wyprawa.

Są rowery więc muszą być przygody. Są przygody, więc emocji nie zabraknie.

Co teraz jest najważniejsze ? Co się dzieje u was teraz?

Jest gorąco, za oknem niekoniecznie, ale u nas temperatura wysoka. Sklep zatowarowany, dopieszczamy detale. Mnóstwo pracy, staramy się jak najlepiej trafiać w potrzeby klientów. Niektórych trochę dziwi, że to my zadajemy mnóstwo pytań, ale im więcej informacji dostajemy od klienta, gdzie chce jeździć, jak, czego oczekuje, jaki ma pomysł na rower, tym lepszy będzie jego rower, a właściwie nie rower, a czas spędzony na jazdę na nim. W maju wyjazd w góry na kolejne testy sprzętu MTB.

Trwają już przygotowania do naszej obecności na czerwcowym V Klasyku Skalmierzyckim. Jako D5 wspieramy ten wyścig. W lipcu kolejne testy na wyjeździe tym razem testy graveli „pod obciążeniem” czyli dużo kilometrów z sakwami.

Wyjazd do Czech na prezentację i testy Author 2020 – bo to ostatnia chwila na konsultacje i zmiany w przyszłych kolekcjach. Opisujemy te wydarzenia na naszym profilu na facebooku i pokazujemy na kanale youtube czy Instagramie. Czerpiemy z tego dużo doświadczeń. Katalogi czy internet to tylko suche fakty.

Wartość roweru poznaje się w trasie. Dużo się dzieje teraz w serwisie. Wiosna to czas, w którym z piwnic, garaży, strychów i innych schowków wyłaniają się rowery, które trzeba przygotować do nowego sezonu. Na szczęście wielu naszych klientów myśli już o tym nieco wcześniej i rowery dostarcza w styczniu czy lutym. Unikają wtedy długich terminów oczekiwania. Oni już są na szlakach. Inni czekają w kolejce….

Serwis, to takie ważne?

No pewnie. Sprawny rower to nie tylko przyjemność i komfort jazdy. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Rowery dzisiaj są zupełnie inne niż dawniej. Hamulce hydrauliczne, systemy amortyzacji, elektronika w napędzie… Do Wigry 3 każdy pod siodełkiem woził 3 klucze, którymi można było rozebrać cały rower. Dziś nie jeden rower podpina się pod laptopa. Wyposażenie serwisu to majątek, a cykliczne wyjazdy na wielodniowe szkolenia techniczne to norma. Obecnie naprawa rowerów bardziej przypomina mikrochirurgię niż niegdysiejsze ślusarstwo.

Dawniej byłeś w Kaliszu bardzo aktywnym rowerzystą. Ostatnio nie widać cię za często?

Niestety to prawda, słynna niedziela na moście. Kto bywał ten wie. W czasach bez mesendżerów, smsów, tworzyliśmy sporą społeczność, z której nawet powstał mały klub kolarski. Od 1992 roku kiedy rozpocząłem przygodę z kolarstwem górskim kilka równików pewnie przejechałem. Są tacy, co dobrze pamiętają mój charakterystyczny żółty rower. Stoi jako eksponat w D5.

Na treningi do maratonów nie mam już czasu. Roweru dosiadam tak często jak się tylko da, ale już nie w blokach startowych, czasem rodzinnie z przyczepką z dziećmi lub na górskie wyprawy, które i tak są trochę pracą… Testy, testy, testy… . A może w Bieszczady… Fajnie, że w Kaliszu działa rower miejski…

Większość czasu poświęcam teraz firmie. D5 nie jest jeszcze gotowym dziełem. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Są plany i pomysły. Ewolucja rowerów wymusza kolejne wyzwania. To koło ciągle się toczy.

Mam dużo satysfakcji z tego, co robię. Mam dużo satysfakcji z dobrze naprawionego roweru, z dobrze dobranego klientowi sprzętu. Miliony obrotów korbą i tysiące przejechanych kilometrów są doświadczeniem, którym dzielę się teraz z innymi w D5.

To w takim razie co nowego w D5?

Rowery typu GRAVEL. Świat rowerowy zdominował właśnie ten typ rowerów. Koło znów wymyślono na nowo. Jazda gravelem po tych samych oklepanych trasach zaczyna smakować na nowo dając nowych emocji. Nie chcę tu teraz wdawać się w szczegóły, o co chodzi bo o rowerze trzeba rozmawiać mając go przed sobą.

Rowery elektryczne – drugi segment rowerów o najwyższym przyroście zainteresowania. Z racji swoich cen nie zdominują na razie rynku w Polsce, no ale sorry taki mamy klimat. Auta hybrydowe też nie trafiają jeszcze pod strzechy.

Mówimy oczywiście o rowerach z markowymi napędami Shimano czy Bosch, które gwarantują najlepsze działanie, osiągi i bezproblemowy serwis. Unikamy tanich rowerów, do napędów których nikt się nie przyznaje i w zasadzie są niemal jednorazowe i bez zaplecza serwisowego.

Wspominałeś wcześniej o spotkaniach podróżniczych? Planujesz coś nowego?

W okresie jesienno zimowym, i specjalnie nie używam zwrotu „po sezonie” bo zimy jakie są każdy widzi, organizujemy, integrujemy środowisko rowerowych włóczykijów. W każdą ostatnią sobotę miesiąca spotykamy się w D5 na Warsztatach Podróżników Rowerowych. Swoje wyprawy prezentują zaproszeni przez nas, albo sami zgłaszający się ludzie czy całe grupy chcący zaprezentować swoją rowerową wyprawę.

Mieliśmy dużo ciekawych prezentacji z polskich szlaków, ale i z Norwegii, Włoch, Ukrainy, Rosji, Węgier, Anglii, Białorusi. Trafiła do nas też zupełni przypadkiem dziewczyna z Francji, która właśnie była w trasie do Estonii. Pomagaliśmy jej trochę przy rowerze i zorganizować ciepły nocleg. To był środek zimy!!

Cykl znów rozpoczniemy od września. Teraz jeździmy. W ostatnie niedziele miesiąca ruszamy z D5 na Mikro Wyprawy. Wszystkie szczegóły zawsze na naszym facebooku/roweryD5

Wpadajcie do nas – Dobrzecka 5 na narożniku Alei Wojska Polskiego. Czekamy!

facebook/roweryD5

www.rowerykalisz.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ