Kalisz - Powrót do przyszłości

Czy jest potrzebna pomoc psychologiczna w dobie pandemii?

2020-05-07 15:30:51 red

Anna Krajewska psycholog zdrowia
Anna Krajewska psycholog zdrowia

Świat wiruje coraz szybciej, a wielu z nas ponosi koszty tego tempa. Aktualna sytuacja mogła spowodować zmiejszenie prędkości, ale często towarzyszy nam niepokój. Czujemy się zmęczeni, wypaleni, poirytowani. Zamykamy się w sobie lub wybuchamy. Widzimy coraz mniej powodów do radości. Nasze marzenia wydają się nierealne albo w ogóle przestajemy marzyć. Coraz częściej myślimy, że nie ma wyjścia, że nie ma wyboru i trzeba tak żyć. Dobra wiadomość jest taka, że znaleźliśmy się w pułapce, z której, na szczęście, można wyjść.


Każdy z nas ma wpływ na to jak żyje, kim jest i kim się staje. Dokonujemy wielu wyborów. Do najważniejszych należą te związane z naszym rozwojem osobistym, naszym zdrowiem i dobrostanem psychicznym, bo wtedy wybieramy lepszą jakość życia.

Mamy prawo do wytchnienia, do tego, by czuć się dobrze sami ze sobą i z innymi. Mamy prawo do bycia szczęśliwszymi. A szczęście związane jest z naszą dojrzałością emocjonalną, z akceptacją, z której rodzi się pogoda ducha. Rozwijanie dojrzałości emocjonalnej to zmniejszanie a nawet usuwanie ze swojego życia nadmiaru presji, ciągłego pośpiechu, zmęczenia, nieustannego lęku, apatii, cierpienia. To zastąpienie bezradności wobec własnych emocji właściwymi sposobami reagowania na nie, świadome ich doświadczanie. Emocje zbyt długo były ignorowane w kontekście ich wpływu na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Zasługują na znacznie więcej uwagi.

Bardzo zależy mi na wspieraniu osób, które podejmuję decyzję o poznaniu samego siebie, o zmianach w życiu na lepsze. Podziwiam odwagę i szanuję pokorę, która temu towarzyszy. Nie zgadzam się na to, by życie tak wielu ludzi polegało na toczeniu walki z samym sobą i z innymi, na przywiązaniu do cierpienia, na poddaniu się bezradności. Z pełną świadomością wybrałam zawód psychologa, by z oddaniem towarzyszyć innym w zmianie nawyków i podejścia do świata, w znajdowaniu odpowiedzi na pytania: co można zrobić dla siebie, aby lepiej żyć? By z pełną uwagą, zrozumieniem i akceptacją wysłuchać historii każdego człowieka, który zechce mi ją opowiedzieć. Przygotowywałam się do tej roli wiele lat, nadal się jej uczę, to zadanie na całe życie.

 

Anna Krajewska

Psycholog zdrowia

 

Pomocy psychologiczna m.in. dla osób, które:

czują się przemęczone i bez motywacji do działania
potrzebują wsparcia z powodu poczucia nadmiernego obciążenia stresem
chcą nauczyć się regulować własne emocje
odczuwają niepokój, lęk
zauważają u siebie drażliwość, wybuchy gniewu
mają trudności w koncentracji uwagi
doświadczają zaburzeń snu
mają zdiagnozowaną chorobę nowotworową lub inną chorobę przewlekłą i potrzebują wsparcia psychologicznego w procesie leczenia
są członkami rodziny i/lub osobami wspierającymi chorych
podjęły decyzję o zmianie nawyków prowadzącej do lepszej jakości życia
doświadczają wypalenia zawodowego
chcą wzmocnić swą odporność psychiczną
chcą rozwinąć swoje umiejętności psychospołeczne
chcą zachować zdrowie stosując profilaktykę

 

Formy pomocy: 
🔹Konsultacje/sesje indywidulane dla dorosłych
🔹Konsultacje/sesje dla młodzieży
🔹Konsultacje/sesje dla par
🔹Treningi psychologiczne (indywidulane, dla par) w zakresie: komunikacji, asertywności, wyrażania emocji)
🔹Treningi rodzicielskie

 

Więcej informacji na stronie www.slowszkolenia.pl  w zakładce: Centrum Psychologii Zdrowia

☎  602 48 20 80Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ