Polityka

Czworo kaliskich radnych dołączyło do partii Polska 2050 Szymona Hołowni! [Zdjęcia, Wideo]

2021-04-23 14:45:07 MW

Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Piotr Mroziński oraz Eskan Darwich, którzy niedawno opuścili Koalicję Obywatelską i utworzyli swój klub „Dialog dla Kalisza” w piątek ogłosili, że dołączają do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Podczas spotkania przed ratuszem obecny był lider Szymon Hołownia oraz posłanka Paulina Hennig-Kloska.

fot. MW
fot. MW

- Bardzo się cieszę, ze mogę być tu dzisiaj z wami i ogłosić to, że w Kaliszu powstanie klub radnych Polska 2050. Jego członkami, członkiniami będą wspaniali samorządowcy, ludzie którzy oddani są Kaliszowi, którzy wiedzą jak trzeba pookładać sprawy w lokalnej społeczności - mówi Szymon Hołownia - Ze strony naszego Ruchu do którego dołączają i będą jego częścią zapewnimy im wszystkie siły, środki, wiedzę i ogólnopolskie wsparcie jakiego Polska 2050 już dziś udziela samorządowcom i dołączającym do nas działaczom w bardzo wielu wspólnotach samorządowych w całym kraju – dodaje.

Lider partii podkreślił, że nasze miasto jest w bardzo ważnym momencie – Wypracowuje się teraz strategia rozwoju miasta do 2030 roku, a to krytycznie ważna data. Wszyscy eksperci mówią, że najważniejsze rzeczy w obszarze transformacji klimatycznej, zapobieżenia fatalnym skutkom zmiany klimatu muszą dokonać się do 2030 roku. Jeżeli do 2030 roku nie zrobimy większej części roboty to nie zrobimy nic do 2040 roku, 2050 roku który jest tym celem naturalności klimatycznej, który ogłosiła Unia Europejska i my jako Polska też powinniśmy do niej dołączyć – mówi Sz. Hołownia – Już dzisiaj powinniśmy te sprawy na poziomie miast, gmin, powiatów układać tak żebyśmy mogli wszyscy ten nasz wspólny cel osiągnąć. Nasi radni będą robili wszystko, aby Kalisz znalazł się na tym naszym „Zielonym szlaku”, żeby stał się miastem w którym będą promowane rozwiązania szanujące środowisko, ograniczające emisję i promujące odnawialne źródła energii – dodaje.

- Postanowiliśmy przystąpić do partii Polska 2050 Szymona Hołowni, żeby razem iść „Zielonym szlakiem” - podkreśla radna Barbara Oliwiecka - Sprawy ekologiczne zawsze były dla nas priorytetem i będą. Bardzo się cieszę, że strategia „Zielony szlak” jest tak kompleksowa i obejmuje wszystkie obszary potrzebne do tego aby tę transformację energetyczną przeprowadzić. To jest przywilej, że możemy tę strategię wdrażać lokalnie w Kaliszu – dodaje.

- Wierzę, że klub radnych Polska 2050 wyrosły z „Dialogu dla Kalisza” doprowadzi do tego, że to będzie będzie model nowej jakości pracy samorządowej – rozpocznie się w Kaliszu a później będzie obecny w całej Polsce. Liczę na dobrą współpracę ze Stowarzyszeniem, które prężnie działa od czasów chwilę po kampanii wyborczej. Jesteśmy jednym organizmem. Mamy trzy filary – strategię 2050, Stowarzyszenie liczące już ponad 1,5 tysiąca członków w całej Polsce i 24 tysiące wolontariuszy i teraz zaczynamy budować trzeci filar, czyli partię polityczną - tak żeby głowa, serce i ręce mogły razem służyć lepszej Polsce, nie na kadencje tylko na pokolenia – mówi lider Ruchu 2050 Szymon Hołownia.

Radna Barbara Oliwiecka podkreśliła, jak ważne jest funkcjonowanie Stowarzyszenia Polska 2050, które będzie współpracowało z partią – Poznaliśmy niektóre osoby ze stowarzyszenia, rozmawialiśmy o planach i akcjach. Wiemy, że kompleksowe programy wymagają kompleksowych narzędzi i jestem przekonana, że razem możemy zmienić Kalisz – podkreśla radna.

Byli już członkowie Koalicji Obywatelskiej nawiązali również do niedawnych wydarzeń związanych z opuszczeniem partii i klubu radnych – Kiedy miesiąc temu opuszczaliśmy Koalicję Obywatelską, a była to odważna decyzja, zamknęły się pewne drzwi i nie wiedzieliśmy, że otworzą się nowe z takimi możliwościami – mówi Barbara Oliwiecka – Zaczynamy tworzyć struktury partyjne liczymy na to, że będziemy szkolić liderów, razem zmieniać Kalisz i przygotowywać się do kolejnych wyborów samorządowych czy parlamentarnych – dodaje.

Wieloletni członek Platformy Obywatelskiej Eskan Darwich, który jest wiceprzewodniczącym rady również dołączył do Polski 2050, zwrócił uwagę na pogłębiający się spór polityczny – Od wielu lat jesteśmy świadkami totalnej wojny na scenie politycznej w Polsce. Do niedawna była toczona na salonach Warszawskich i w mediach ogólnopolskich. Niestety od jakiegoś czasu konflikt ten został przełożony na poziom samorządu lokalnego ze szkodą dla dialogu społecznego. Wstępuję do Ruchu Polska 2050 ponieważ wierzę w to, że będziemy mogli prowadzić dialog z różnymi stronami oraz będziemy szukali konsensusu w różnych sprawach ważnych dla naszych mieszkańców – podkreśla radny E.Darwich – Wierzę w to, że Polska 2050 wprowadzi nowe standardy dyskursu politycznego – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ