Społeczne

Czternaście nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji otrzyma łącznie milion złotych na remonty

2021-05-04 16:00:00 red za UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Miasto Kalisz przeznaczy w tym roku milion złotych na dotacje do remontów i prac konserwatorskich prywatnych budynków położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Kwota ta podzielona zostanie na czternaście nieruchomości.

fot. Juliusz Kowalczyk/UM Kalisz
fot. Juliusz Kowalczyk/UM Kalisz

Udzielane przez samorząd dotacje mogą zostać przeznaczone na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie albo - w przypadku obiektów niewpisanych do rejestru zabytków - na prace konserwatorskie i restauratorskie.

W tym roku w ramach dotacji przeprowadzone zostaną prace przy budynkach, znajdujących się w następujących lokalizacjach:

1. ul. Piekarska 10 - kapitalny remont

2. ul. Mariańska 2 - remont dachu

3. ul. Parczewskiego 9 - remont dachu

4. ul. Zamkowa 4 - remont podwórza

5. ul. Kanonicka 5 - remont ogrodzenia

6. ul. Piskorzewska 6 - wymiana okien

7. ul. Nowy Świat 4 - przygotowanie projektu zaprojektowania zieleni i zagospodarowania terenu

8. ul. Kanonicka 8 - remont elewacji budynku frontowego i oficyny

9. ul. Śródmiejska 43 - odnowienie stolarki okiennej

10. ul. Łazienna 9 - remont dachu

11. ul. Parczewskiego 4 - remont dachu

12. ul. Targowa 3-7 - remont dachu

13. ul. Bankowa 3 - termomodernizacja ściany od podwórza oraz odnowienie stolarki okiennej i drzwiowej na klatce schodowej

14. ul. Harcerska 5 - przebudowa budynku

 

Łączny koszt dotowanych prac przekracza 2 mln zł.

W latach 2019-2020 Miasto Kalisz na tych samych zasadach udzieliło dotacji 22 beneficjentom. Łączna kwota dotacji wyniosła 1,18 mln zł, a łączny koszt dotowanych prac 3,85 mln zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ